https://42tcen.com/entry/civilizacni-nacismus-filozof-dugin-vysvetlil-jak-liberalni-zapad-ovlivnuje-lidstvo
„Civilizační nacismus.” Filozof Dugin vysvětlil, jak liberální Západ ovlivňuje lidstvo
„Civilizační nacismus.” Filozof Dugin vysvětlil, jak liberální Západ ovlivňuje lidstvo
„Západ si o sobě myslí, že má univerzální formuli pro celé lidstvo a považuje za správné pro ostatní země, aby se rozvíjely podle jeho strate... - 16.06.2023, 42TČen
2023-06-15T01:15:04
2023-06-19T05:30:37
Západ
Alexandr Dugin
Liberalismus
Filisof
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1686828332_jjjj.gif
„Existuje západní subjekt, který se ztotožňuje s osudem lidstva a říká: „Jsem pokrok, jsem historický rozvoj. Všichni, kdo si přejí rozvoj, následujte mne, protože jsem univerzální. Jsem lidstvo.” Upřímně přitom nechápe, když s tím někdo nesouhlasí, „když nesouhlasíte, letíme za vámi“. Začínají konflikty, sankce a války,” řekl filozof, politolog a sociolog Alexandr Dugin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru. Podle Dugina o sobě Západ nemluví jako o součásti světa, ale jako o celém světě, v tom je globalistický Západ, „který je dnes u moci ve Washingtonu, dost rozhodný, říká, že má vlastní systém hodnot, které pokládá za všeobecné“. Dugin nazval vliv liberálního Západu na lidstvo „jistou formou civilizačního nacismu“. Jazyk, způsob myšlení, to je „globální subjektnost Západu, je zabudovaná. Je to prostě jistý virus, který působí v našem operačním systému… říká se tomu mentální globalizace. Jsme bohužel oběti této mentální kolonizace“. Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum probíhá ve dnech 14.-17. června.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Civilizační nacismus.” Filozof Dugin vysvětlil, jak liberální Západ ovlivňuje lidstvo

Filozof Alexandr Dugin - 42TČen
© Foto: Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF)
„Západ si o sobě myslí, že má univerzální formuli pro celé lidstvo a považuje za správné pro ostatní země, aby se rozvíjely podle jeho strategie. Pokud si to nepřejí, následují sankce, války a konflikty,“ řekl v projevu na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru filozof Alexandr Dugin.

„Existuje západní subjekt, který se ztotožňuje s osudem lidstva a říká: „Jsem pokrok, jsem historický rozvoj. Všichni, kdo si přejí rozvoj, následujte mne, protože jsem univerzální. Jsem lidstvo.” Upřímně přitom nechápe, když s tím někdo nesouhlasí, „když nesouhlasíte, letíme za vámi“. Začínají konflikty, sankce a války,” řekl filozof, politolog a sociolog Alexandr Dugin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru.

Podle Dugina o sobě Západ nemluví jako o součásti světa, ale jako o celém světě, v tom je globalistický Západ, „který je dnes u moci ve Washingtonu, dost rozhodný, říká, že má vlastní systém hodnot, které pokládá za všeobecné“.

Dugin nazval vliv liberálního Západu na lidstvo „jistou formou civilizačního nacismu“. Jazyk, způsob myšlení, to je „globální subjektnost Západu, je zabudovaná. Je to prostě jistý virus, který působí v našem operačním systému… říká se tomu mentální globalizace. Jsme bohužel oběti této mentální kolonizace“.

Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum probíhá ve dnech 14.-17. června.