https://42tcen.com/entry/general-rehka-presvedcuje-predevsim-sam-sebe-vidlak-rekl-proc-bude-podobnych-projevu-vic
„Generál Řehka přesvědčuje především sám sebe“. Vidlák řekl, proč bude podobných projevů víc
„Generál Řehka přesvědčuje především sám sebe“. Vidlák řekl, proč bude podobných projevů víc
Náčelník generálního štábu Řehka ve svém nedávném proslovu vyzdvihl údajné benefity horkého konfliktu na Ukrajině. Politický analytik a bloge... - 18.12.2023, 42TČen
2023-12-18T04:32:07
2023-12-20T04:45:29
Bezpečnost
VIDLÁKŮV DALEKOHLED
Názory
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Projev-Rehka.png
Proč podle vás náčelník Řehka straší občany vojenskou rétorikou? Jedná se podle Vás o to, že tímto testuje veřejné mínění ohledně aktivnější účasti České republiky v konfliktu? Pokud se podíváte na řeč těla generála Řehky, tak zřetelně vidíte, že sám nevěří tomu, co říká. Sám si uvědomuje, jak slabá je jeho argumentace a zřejmě už jako voják ví, že budoucnost bude úplně jiná, než jakou ve svém projevu nastiňuje. Stejně tak dobře ví, že podpora veřejnosti této válce už bude jen klesat v nepřímé úměře s rostoucími životními náklady. Generál Řehka ve svém projevu přesvědčuje především sám sebe. To tak bývá, když se pustíte do válečného dobrodružství a začínáte prohrávat. Válka nikdy není legrace. Prolitá krev se nedá jen tak pardonovat. Zmařené životy není možné odbýt lakonickým "spletl jsem se." Myslím, že blízké budoucnosti uvidíme hodně podobných projevů a politických testamentů, ve kterých nám naši vládní činitelé budou vysvětlovat, jak dobře to mysleli a zřejmě se dočkáme i proklamací, že tento národ si jejich genialitu vůbec nezasloužil. Přepište Řehkův rozhovor, natiskněte ho na starý žlutý papír, podepište ho jménem nějakého pohlavára Třetí říše, přidejte datum 19. prosince 1944 a nikdo nepozná rozdíl. Generál Řehka dále poznamenal, že čeští zbrojaři na probíhajícím konfliktu vydělávají. Vztahuje se tato výhoda na běžné občany? To už musí být slušná zoufalost, když Řehka začíná argumentovat nejnižšími pudy - že na válce se dá vydělat. Válka je výhodná, profitujeme z ní. Dokonce jsem někde zaslechl, jak to zopakoval i Tomáš Pojar. Většinou tyto výroky pak po prohrané válce bývají důvod k dlouhému vězení. Sice padly statisíce mladých kluků, celé národy byly uvrženy do bídy, ale zbrojaři na válce vydělali. Válka je morálně správná, protože na ní vyděláváme. Chce se mi blejt, velebnosti. Celá tahle sviňárna má jediné pozitivum... všichni se odkopali. Ale upřímně... raději bych, aby válka nebyla a tihle si dál dělali svoje kšeftíčky a přkrádačky z erárního, než aby kvůli jejich imperiálním manýrám skončila celá Evropa opět ve srabu.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Generál Řehka přesvědčuje především sám sebe“. Vidlák řekl, proč bude podobných projevů víc

Náčelník Armády ČR generál Karel Řehka - 42TČen
© Youtube / Věda, výzkum a inovace
Náčelník generálního štábu Řehka ve svém nedávném proslovu vyzdvihl údajné benefity horkého konfliktu na Ukrajině. Politický analytik a bloger Daniel Sterzik se pro neČT24 vyjádřil k dojmům z projevu šéfa armády i tomu, co je příčinou natolik tvrdé rétoriky.

Proč podle vás náčelník Řehka straší občany vojenskou rétorikou? Jedná se podle Vás o to, že tímto testuje veřejné mínění ohledně aktivnější účasti České republiky v konfliktu?

Pokud se podíváte na řeč těla generála Řehky, tak zřetelně vidíte, že sám nevěří tomu, co říká. Sám si uvědomuje, jak slabá je jeho argumentace a zřejmě už jako voják ví, že budoucnost bude úplně jiná, než jakou ve svém projevu nastiňuje. Stejně tak dobře ví, že podpora veřejnosti této válce už bude jen klesat v nepřímé úměře s rostoucími životními náklady.

Generál Řehka ve svém projevu přesvědčuje především sám sebe. To tak bývá, když se pustíte do válečného dobrodružství a začínáte prohrávat. Válka nikdy není legrace. Prolitá krev se nedá jen tak pardonovat. Zmařené životy není možné odbýt lakonickým "spletl jsem se."

Myslím, že blízké budoucnosti uvidíme hodně podobných projevů a politických testamentů, ve kterých nám naši vládní činitelé budou vysvětlovat, jak dobře to mysleli a zřejmě se dočkáme i proklamací, že tento národ si jejich genialitu vůbec nezasloužil.

Přepište Řehkův rozhovor, natiskněte ho na starý žlutý papír, podepište ho jménem nějakého pohlavára Třetí říše, přidejte datum 19. prosince 1944 a nikdo nepozná rozdíl.

Generál Řehka dále poznamenal, že čeští zbrojaři na probíhajícím konfliktu vydělávají. Vztahuje se tato výhoda na běžné občany?

To už musí být slušná zoufalost, když Řehka začíná argumentovat nejnižšími pudy - že na válce se dá vydělat. Válka je výhodná, profitujeme z ní. Dokonce jsem někde zaslechl, jak to zopakoval i Tomáš Pojar. Většinou tyto výroky pak po prohrané válce bývají důvod k dlouhému vězení. Sice padly statisíce mladých kluků, celé národy byly uvrženy do bídy, ale zbrojaři na válce vydělali. Válka je morálně správná, protože na ní vyděláváme. Chce se mi blejt, velebnosti.

Celá tahle sviňárna má jediné pozitivum... všichni se odkopali. Ale upřímně... raději bych, aby válka nebyla a tihle si dál dělali svoje kšeftíčky a přkrádačky z erárního, než aby kvůli jejich imperiálním manýrám skončila celá Evropa opět ve srabu.