<
https://42tcen.com/entry/kobza-ke-kauze-lichtenstejnu-kroky-pavla-jsou-za-hranici-velezrady
Kobza ke kauze Lichtenštejnů: Kroky Pavla jsou za hranicí velezrady
Kobza ke kauze Lichtenštejnů: Kroky Pavla jsou za hranicí velezrady
Prezident Petr Pavel předal vládě návrh na mimosoudní uspořádání sporu mezi lichtenštejnským rodem a Českou republiku v dlouholetém majetkovém ... - 10.11.2023, 42TČen
2023-11-10T12:18:42
2023-11-15T06:08:18
Jiří Kobza
Názory
Soud
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1699615066_Jiri-Kobza.jpg
Během své cesty na Valné shromáždění OSN v New Yorku se prezident Pavel setkal s lichtenštejnským dědičným princem Aloisem a poté uvedl, že se mu předložený návrh na smíru majetkového tažení líbí. Poté, co se téma začalo šířit v médiích, prezident na svém profilu na sociální síti informoval, že o návrhu informoval vládu a nemá v úmyslu do jejího rozhodování zasahovat. Členové vládního kabinetu vesměs zdůraznili, že návrh o majetku se bude projednávat až po soudním rozhodnutí. Knížectví České republice nabídlo, že se vzdá svých žalob a nároků na odškodnění, pokud sporný majetek bude vložen do česko-lichtenštejnského fondu. Hospodaření s majetkem by měla na starosti Nadace knížete z Lichtenštejna spravující veškera aktiva rodu. Poslanec za SPD a bývalý diplomat Jiří Kobza se pro neČT24 vyslovil k roli prezidenta Pavla v pokračujícím sporu s Lichtenštejnskem. „Postoje a kroky prezidenta Pavla v této věci jsou za hranicí ústavního deliktu velezrady a měly by být předmětem příslušné ústavní žaloby vedoucí k jeho odvolání z úřadu a zákazu se o něj znovu ucházet. Majetek Lichtenštejnů v Československu byl zestátněn na základě dekretů prezidenta republiky, které jsou základem našeho právního řádu a pilířem naší poválečné státnosti a suverenity. Konkrétně jde o prezidentský dekret č. 12/1945, podle nějž stát zabral majetek nejen Němcům, ale také zrádcům a kolaborantům z dalších států. Lichtenštejnové prokazatelně před válkou i za války nacistické Německo aktivně podporovali, podlézali Hitlerovi, spolufinancovali SA a SS. Pavlova podpora požadavků Lichtenštejnů (kteří ČR opakovaně žalují u mezinárodních soudů), aby se uvedený majetek vložil do česko-lichtenštejnského fondu, s nímž bude hospodařit Nadace knížete z Lichtenštejna, znamená jeho faktické odevzdání - i výnosů z něj - Lichtenštejnům. Kroky Petra Pavla poškozují české národní zájmy a majetkové jistoty státu i municipalit a otevírají cestu k úplnému prolomení Benešových dekretů i restituční hranice dané 25. únorem 1948 - a k hromadným žalobám tzv. sudetských Němců na český stát a k jejich tlaku na majetkové restituce. Cestu k tomuto neblahému vývoji léta otevírali ponížené a podlézavé postoje některých politiků a politických stran (Petr Fiala, Daniel Herman, Mikuláš Bek, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti) právě k tzv. sudetským Němcům.“
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Kobza ke kauze Lichtenštejnů: Kroky Pavla jsou za hranicí velezrady

Jiří Kobza - 42TČen
© Facebook / Jiří Kobza
Prezident Petr Pavel předal vládě návrh na mimosoudní uspořádání sporu mezi lichtenštejnským rodem a Českou republiku v dlouholetém majetkovém sporu. K angažování prezidenta zpochybňujícího Benešovy dekrety do soudního sporu se pro neČT24 vyjádřil poslanec za SPD a bývalý diplomat Jiří Kobza.

Během své cesty na Valné shromáždění OSN v New Yorku se prezident Pavel setkal s lichtenštejnským dědičným princem Aloisem a poté uvedl, že se mu předložený návrh na smíru majetkového tažení líbí.

Poté, co se téma začalo šířit v médiích, prezident na svém profilu na sociální síti informoval, že o návrhu informoval vládu a nemá v úmyslu do jejího rozhodování zasahovat. Členové vládního kabinetu vesměs zdůraznili, že návrh o majetku se bude projednávat až po soudním rozhodnutí.

Knížectví České republice nabídlo, že se vzdá svých žalob a nároků na odškodnění, pokud sporný majetek bude vložen do česko-lichtenštejnského fondu. Hospodaření s majetkem by měla na starosti Nadace knížete z Lichtenštejna spravující veškera aktiva rodu.

Poslanec za SPD a bývalý diplomat Jiří Kobza se pro neČT24 vyslovil k roli prezidenta Pavla v pokračujícím sporu s Lichtenštejnskem.

„Postoje a kroky prezidenta Pavla v této věci jsou za hranicí ústavního deliktu velezrady a měly by být předmětem příslušné ústavní žaloby vedoucí k jeho odvolání z úřadu a zákazu se o něj znovu ucházet.

Majetek Lichtenštejnů v Československu byl zestátněn na základě dekretů prezidenta republiky, které jsou základem našeho právního řádu a pilířem naší poválečné státnosti a suverenity.

Konkrétně jde o prezidentský dekret č. 12/1945, podle nějž stát zabral majetek nejen Němcům, ale také zrádcům a kolaborantům z dalších států.

Lichtenštejnové prokazatelně před válkou i za války nacistické Německo aktivně podporovali, podlézali Hitlerovi, spolufinancovali SA a SS.

Pavlova podpora požadavků Lichtenštejnů (kteří ČR opakovaně žalují u mezinárodních soudů), aby se uvedený majetek vložil do česko-lichtenštejnského fondu, s nímž bude hospodařit Nadace knížete z Lichtenštejna, znamená jeho faktické odevzdání - i výnosů z něj - Lichtenštejnům.

Kroky Petra Pavla poškozují české národní zájmy a majetkové jistoty státu i municipalit a otevírají cestu k úplnému prolomení Benešových dekretů i restituční hranice dané 25. únorem 1948 - a k hromadným žalobám tzv. sudetských Němců na český stát a k jejich tlaku na majetkové restituce.

Cestu k tomuto neblahému vývoji léta otevírali ponížené a podlézavé postoje některých politiků a politických stran (Petr Fiala, Daniel Herman, Mikuláš Bek, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti) právě k tzv. sudetským Němcům.“