https://42tcen.com/entry/media-velvyslanci-francie-a-polska-se-pohadali-kvuli-ukrajine
Média: Velvyslanci Francie a Polska se pohádali kvůli Ukrajině
Média: Velvyslanci Francie a Polska se pohádali kvůli Ukrajině
Rozpory mezi Francií a Polskem zkomplikovaly jednání o nákupu EU munice pro Ukrajinu a vyústily do vzájemných obvinění diplomatů, píše Politico. - 20.04.2023, 42TČen
2023-04-20T09:51:28
2023-04-20T04:41:11
Evropská unie
Polsko
Francie
Rozpor
Velvyslanci
Munice
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/18953070.jpg
„Spor vznikl kvůli postoji Francie, která má za to, že smlouvy o nákupu munice je třeba uzavírat pouze se společnostmi z Evropské unie. Zástupci některých jiných členských států unie ale mají za to, že je třeba zařadit do seznamu společnosti z USA a Velké Británie,” praví se v článku. Dále se píše, že francouzský velvyslanec v EU zkritizoval polského kolegu za jeho výroky v tisku o tom, že Paříž bránila uzavření definitivní smlouvy. Polský diplomat na to odpověděl, že Paříž pouze komplikuje jednání. Podle Politico se Švédsko pokusilo urovnat rozpory a navrhlo novou variantu smlouvy, ale nebyla podepsána. „Kompromisní dokument omezoval budoucí smlouvy „ekonomickými operátory založenými v unii a v Norsku“, ale obsahoval bod o tom, že směrnice nemá vytvořit precedens,” praví se na závěr v článku. V Moskvě vícekrát prohlásili, že západní vojenská pomoc nevěští Ukrajině nic dobrého a pouze prodlužuje konflikt a že dopravní prostředky se zbraněmi jsou legitimním terčem ruského vojenského letectva.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Média: Velvyslanci Francie a Polska se pohádali kvůli Ukrajině

Státní vlajka Ukrajiny na budově Nejvyšší rady v Kyjevě - 42TČen
© Foto: Stringer
Rozpory mezi Francií a Polskem zkomplikovaly jednání o nákupu EU munice pro Ukrajinu a vyústily do vzájemných obvinění diplomatů, píše Politico.

„Spor vznikl kvůli postoji Francie, která má za to, že smlouvy o nákupu munice je třeba uzavírat pouze se společnostmi z Evropské unie. Zástupci některých jiných členských států unie ale mají za to, že je třeba zařadit do seznamu společnosti z USA a Velké Británie,” praví se v článku.

Dále se píše, že francouzský velvyslanec v EU zkritizoval polského kolegu za jeho výroky v tisku o tom, že Paříž bránila uzavření definitivní smlouvy. Polský diplomat na to odpověděl, že Paříž pouze komplikuje jednání.

Podle Politico se Švédsko pokusilo urovnat rozpory a navrhlo novou variantu smlouvy, ale nebyla podepsána.

„Kompromisní dokument omezoval budoucí smlouvy „ekonomickými operátory založenými v unii a v Norsku“, ale obsahoval bod o tom, že směrnice nemá vytvořit precedens,” praví se na závěr v článku.

V Moskvě vícekrát prohlásili, že západní vojenská pomoc nevěští Ukrajině nic dobrého a pouze prodlužuje konflikt a že dopravní prostředky se zbraněmi jsou legitimním terčem ruského vojenského letectva.