https://42tcen.com/entry/miliony-korun-pro-spolustraniky-stanjura-a-bartos-platili-svym-kolegum-za-poradenske-sluzby
Miliony korun pro spolustraníky. Stanjura a Bartoš platili svým kolegům za poradenské služby
Miliony korun pro spolustraníky. Stanjura a Bartoš platili svým kolegům za poradenské služby
Ministerstvo financí v čele s prvním místopředsedou občanských demokratů Zbyňkem Stanjurou v loňském roce uzavřelo smlouvu s bývalým šéfem ko... - 12.10.2023, 42TČen
2023-10-12T06:01:56
2023-10-12T08:33:02
Fialova vláda
Ivan Bartoš
Zbyněk Stanjura
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Stanjura-a-Bartos.jpg
Smlouvu s resortem financí má i bývalá poslankyně za ODS Lenka Kohoutová, která získá přes milion korun. Ještě dál s tím ale šel ministr pro místní rozvoj a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Jako externí poradce totiž najal hned čtyři lidi, kteří byli spojeni s Pirátskou stranou. Jedná se o analytika Janusze Konieczného (dvě smlouvy na milion korun, dříve pracoval pro pirátské poslance), Martina Jiránka (dvě smlouvy na milion korun, dříve působil jako pirátský poslanec), Lukáše Blažeje (dvě smlouvy na 700 tisíc korun, pirátský ústecký zastupitel) a Jakuba Brejšu (500 tisíc korun, bývalý asistent pirátského poslance Elfmarka). „Ministerstva by měla umět dokázat, že při výběru poradců nebylo stranictví hlavním kritériem…Mělo by se skutečně jednat o experty, kteří mají odpovídající kvalifikaci a zkušenosti. Nemělo by se jednat např. jen o zkušenosti z práce poslance,” uvedl k věci ředitel české kanceláře organizace Transparency International Ondřej Kopečný.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Miliony korun pro spolustraníky. Stanjura a Bartoš platili svým kolegům za poradenské služby

Stanjura a Bartoš - 42TČen
© Petr Hloušek
Ministerstvo financí v čele s prvním místopředsedou občanských demokratů Zbyňkem Stanjurou v loňském roce uzavřelo smlouvu s bývalým šéfem komunikace ODS Tomášem Bartovským, který má mít na starosti kontrolu spisů k podpisu ministra a jeho korespondence. Za tuto práci má Bartkovský dostat kolem 1,4

Smlouvu s resortem financí má i bývalá poslankyně za ODS Lenka Kohoutová, která získá přes milion korun.

Ještě dál s tím ale šel ministr pro místní rozvoj a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Jako externí poradce totiž najal hned čtyři lidi, kteří byli spojeni s Pirátskou stranou. Jedná se o analytika Janusze Konieczného (dvě smlouvy na milion korun, dříve pracoval pro pirátské poslance), Martina Jiránka (dvě smlouvy na milion korun, dříve působil jako pirátský poslanec), Lukáše Blažeje (dvě smlouvy na 700 tisíc korun, pirátský ústecký zastupitel) a Jakuba Brejšu (500 tisíc korun, bývalý asistent pirátského poslance Elfmarka).

„Ministerstva by měla umět dokázat, že při výběru poradců nebylo stranictví hlavním kritériem…Mělo by se skutečně jednat o experty, kteří mají odpovídající kvalifikaci a zkušenosti. Nemělo by se jednat např. jen o zkušenosti z práce poslance,” uvedl k věci ředitel české kanceláře organizace Transparency International Ondřej Kopečný.