https://42tcen.com/entry/ministerstvo-zahranici-rf-si-predvolalo-zastupce-cr-kvuli-falesnym-zpravam-o-hroze
Ministerstvo zahraničí RF si předvolalo zástupce ČR kvůli falešným zprávám o Hroze
Ministerstvo zahraničí RF si předvolalo zástupce ČR kvůli falešným zprávám o Hroze
Na ruské ministerstvo zahraničí byl předvolán dočasný zmocněnec pro záležitosti České republiky v RF Ondřejka. Jak uvedlo MZV RF, dočasnému zm... - 21.10.2023, 42TČen
2023-10-21T04:08:58
2023-10-21T04:20:22
Česká republika
Ministerstvo zahraničí Ruska
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/ekrana-2023-10-21-v-17-10-31-min.png
„Sedmnáctého října byl na ruské ministerstvo zahraničí předvolán dočasný zmocněnec pro záležitosti České republiky v Ruské federaci Jan Ondřejka, kterému byl v reakci na nedávnou demarši českého ministerstva zahraničí vysloven důrazný protest a podrobně vysvětlen ruský postoj ohledně situace kolem Ukrajiny, a to i v kontextu Prahou převzatých ukrajinských výmyslů o údajném podílu Ozbrojených sil Ruské federace na útocích na civilní infrastrukturu ve vesnici Hroza,“ stojí ve zprávě uveřejněné na webu ruského ministerstva zahraničních věcí. Ministerstvo dodalo, že diplomat byl důrazně upozorněn na negativní roli České republiky v ukrajinském konfliktu, aktivní podporu Kyjeva s cílem „způsobit Rusku strategickou porážku“, zásobování Ozbrojených sil Ukrajiny zbraněmi, které přispívá k pokračování konfliktu a destabilizaci celého regionu. „Na tomto pozadí vypadají pokusy Prahy, která zavírá oči před zločiny kyjevského režimu, vystupovat jako zastánce lidských práv a humanitárních hodnot, stejně jako snaha poučovat ostatní, neudržitelně,“ prohlásili na ruském ministerstvu.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Ministerstvo zahraničí RF si předvolalo zástupce ČR kvůli falešným zprávám o Hroze

MZV RF - 42TČen
© Foto Vitalij Bělousov
Na ruské ministerstvo zahraničí byl předvolán dočasný zmocněnec pro záležitosti České republiky v RF Ondřejka. Jak uvedlo MZV RF, dočasnému zmocněnci pro záležitosti ČR v RF byl vysloven rozhodný protest v reakci na demarše českého ministerstva zahraničí v souvislosti s úderem na ukrajinskou vesnici

„Sedmnáctého října byl na ruské ministerstvo zahraničí předvolán dočasný zmocněnec pro záležitosti České republiky v Ruské federaci Jan Ondřejka, kterému byl v reakci na nedávnou demarši českého ministerstva zahraničí vysloven důrazný protest a podrobně vysvětlen ruský postoj ohledně situace kolem Ukrajiny, a to i v kontextu Prahou převzatých ukrajinských výmyslů o údajném podílu Ozbrojených sil Ruské federace na útocích na civilní infrastrukturu ve vesnici Hroza,“ stojí ve zprávě uveřejněné na webu ruského ministerstva zahraničních věcí.

Ministerstvo dodalo, že diplomat byl důrazně upozorněn na negativní roli České republiky v ukrajinském konfliktu, aktivní podporu Kyjeva s cílem „způsobit Rusku strategickou porážku“, zásobování Ozbrojených sil Ukrajiny zbraněmi, které přispívá k pokračování konfliktu a destabilizaci celého regionu.

„Na tomto pozadí vypadají pokusy Prahy, která zavírá oči před zločiny kyjevského režimu, vystupovat jako zastánce lidských práv a humanitárních hodnot, stejně jako snaha poučovat ostatní, neudržitelně,“ prohlásili na ruském ministerstvu.