https://42tcen.com/entry/na-zapade-odhalili-jak-ukrajinske-ozbrojene-sily-doplatily-na-novy-pokus-o-prulom
Na Západě odhalili, jak ukrajinské ozbrojené síly doplatily na nový pokus o průlom
Na Západě odhalili, jak ukrajinské ozbrojené síly doplatily na nový pokus o průlom
Ruské jednotky nemají problém vyřadit západní obrněnou techniku z provozu a donutí ukrajinské ozbrojené síly k přechodu na alternativní, ale st�... - 21.10.2023, 42TČen
2023-10-21T04:32:12
2023-10-21T05:22:25
Rusko
Západ
Ozbrojené síly Ukrajiny
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/ddddddd.png
„Americká obrněná technika se na Ukrajině projevila špatně. Evropské obrněné transportéry <...> a další typy techniky se také ukázaly jako dobré cíle pro ruské dělostřelectvo, vrtulníky s protitankovými raketami, Lancety, další drony a také miny,“ uvádí se v článku. Na portálu MD poznamenali, že v podmínkách moderního bojiště mají obrněná vozidla velké problémy s přežitím. Autoři článku uvedli, že jako alternativa k použití zranitelné západní techniky přešly Ozbrojené síly Ukrajiny na taktiku pěších útoků bez podpory bojových vozidel. Podle portálu se ukrajinští vojáci v noci přesouvají do předních pozic a za úsvitu přecházejí do ofenzívy, někdy za použití civilních vozidel. Ale i to se ukázalo jako neúspěšné rozhodnutí, zdůrazňuje se v materiálu. „Ukrajina zaplatila velmi vysokou cenu za takovou taktiku, která představuje jen vylepšenou verzi „masových útoků,“ uzavřel portál MD. OSU se od začátku června snaží útočit na záporožském, jihodoněckém a arťomovském směru a vrhají do boje jednotky vycvičené a vyzbrojené NATO. Jak zdůraznil Vladimir Putin, na žádné části fronty se jim nepodařilo dosáhnout významných úspěchů. Podle něj během celé této doby dosáhly sanitární a nenahraditelné ztráty Ozbrojených sil Ukrajiny více než 90 tisíc lidí a ztráta techniky - 557 tanků a téměř 1,9 tisíce obrněných vozidel různých tříd.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Na Západě odhalili, jak ukrajinské ozbrojené síly doplatily na nový pokus o průlom

Zranění ukrajinští vojáci - 42TČen
© © AP Photo / Kostiantyn Liberov
Ruské jednotky nemají problém vyřadit západní obrněnou techniku z provozu a donutí ukrajinské ozbrojené síly k přechodu na alternativní, ale stále nerentabilní taktiku, informuje portál Modern Diplomacy.

„Americká obrněná technika se na Ukrajině projevila špatně. Evropské obrněné transportéry <...> a další typy techniky se také ukázaly jako dobré cíle pro ruské dělostřelectvo, vrtulníky s protitankovými raketami, Lancety, další drony a také miny,“ uvádí se v článku.

Na portálu MD poznamenali, že v podmínkách moderního bojiště mají obrněná vozidla velké problémy s přežitím.

Autoři článku uvedli, že jako alternativa k použití zranitelné západní techniky přešly Ozbrojené síly Ukrajiny na taktiku pěších útoků bez podpory bojových vozidel. Podle portálu se ukrajinští vojáci v noci přesouvají do předních pozic a za úsvitu přecházejí do ofenzívy, někdy za použití civilních vozidel. Ale i to se ukázalo jako neúspěšné rozhodnutí, zdůrazňuje se v materiálu.

„Ukrajina zaplatila velmi vysokou cenu za takovou taktiku, která představuje jen vylepšenou verzi „masových útoků,“ uzavřel portál MD.

OSU se od začátku června snaží útočit na záporožském, jihodoněckém a arťomovském směru a vrhají do boje jednotky vycvičené a vyzbrojené NATO.

Jak zdůraznil Vladimir Putin, na žádné části fronty se jim nepodařilo dosáhnout významných úspěchů. Podle něj během celé této doby dosáhly sanitární a nenahraditelné ztráty Ozbrojených sil Ukrajiny více než 90 tisíc lidí a ztráta techniky - 557 tanků a téměř 1,9 tisíce obrněných vozidel různých tříd.