https://42tcen.com/entry/neskutecna-pitomost-pravnik-dostal-ban-od-cernochove-kvuli-kritice-snahy-vystoupit-z-osn
„Neskutečná pitomost.“ Právník dostal ban od Černochové kvůli kritice snahy vystoupit z OSN
„Neskutečná pitomost.“ Právník dostal ban od Černochové kvůli kritice snahy vystoupit z OSN
Ministryně obrany v sobotu po rezoluci vyzývající k humanitárnímu příměří mezi radikálním palestinským hnutím Hamás a Izraelem vyzvala k vyst... - 30.10.2023, 42TČen
2023-10-30T11:47:29
2023-10-30T12:08:08
OSN
Česká republika
Ondřej Dostal
Jana Černochová
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/ekrana-2023-10-30-v-13-52-48-min.png
„Vím, že je dnes významný den pro nás a chceme slavit naše 105. výročí republiky. Ale tímto se prostě nedá promlčet, promiňte mi to. Přesně před třemi týdny Hamás vyvraždil více než 1 400 Izraelců, což je na jejich počet obyvatel více obětí, než zavraždila militantní islamistická organizace al-Káida 11. 9. 2001 v USA. A jenom čtrnáct zemí včetně té naší se proti bezprecedentnímu teroristickému útoku spáchanému teroristy z Hamásu jasně a srozumitelně postavilo! Stydím se za OSN. Podle mého názoru – nemá ČR – v organizaci, která fandí teroristům a nerespektuje základní právo na sebeobranu, co pohledávat. Vystupme,“ napsala ministryně na sociální síť X.Právník Ondřej Dostál označil takové prohlášení z úst ministryně obrany za „neskutečnou pitomost“, protože myšlenka o vystoupení z OSN by podle něj nenapadla „ani nejposlednějšího nácka či dezoláta“, jelikož OSN je základní pilíř poválečného mezinárodního uspořádání světa a mezinárodního práva.„To by nenapadlo ani nejposlednějšího nácka či dezoláta. OSN je základní pilíř poválečného mezinárodního uspořádání světa a mezinárodního práva. Ta paní nejspíš ani nechápe, co řekla. Jestli ano, tak je šílená a hoďme na ni síť,“ prohlásil Dostál.Tato kritická reakce se Černochové nelíbila, a proto právníka zablokovala.„Mám blok od Černochové, která chce vystoupit z OSN. Uff, aspoň mě neodvezla na Libavou,“ vtipkoval. Na Libavou musel jet s Černochovou majitel zlaté olympijské medaile a voják z povolání David Svoboda za to, že schvaloval účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách a v kvalifikačních soutěžích.A pokračoval: „Díky tomu si můžeme říct, jak neskutečná pitomost to je z hlediska mezinárodního práva. A taky, kdo další z OSN (resp. SN předtím) vystupoval. Hitler, Mussolini, Japonci... super společnost,“ dodal Dostál k výzvám Černochové na vystoupení z OSN.Dostál v dalším příspěvku také poukázal na to, že neohebná snaha Černochové změnit ustanovený pořádek bez přihlédnutí k možným následkům svědčí jen o tom, že politička trpí nadváhou, a proto při nějaké nespravedlnosti hned začíná vyvádět a nafukovat celou záležitost do absurdních rozměrů. Stejně jako postava animovaného filmu South Park Sheila Broflovski, Clintonova ministryně útoku za války s Kanadou, která je posedlá společenskou spravedlností, ale není schopna přihlížet k názoru ostatních.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Neskutečná pitomost.“ Právník dostal ban od Černochové kvůli kritice snahy vystoupit z OSN

Jana Černochová - 42TČen
© © AP Photo / Manuel Balce Ceneta
Ministryně obrany v sobotu po rezoluci vyzývající k humanitárnímu příměří mezi radikálním palestinským hnutím Hamás a Izraelem vyzvala k vystoupení z OSN, protože ČR nemá, co dělat v organizaci, která nerespektuje právo na sebeobranu. Je však i jiný pohled, který ministryně nechce brát v úvahu.

„Vím, že je dnes významný den pro nás a chceme slavit naše 105. výročí republiky. Ale tímto se prostě nedá promlčet, promiňte mi to. Přesně před třemi týdny Hamás vyvraždil více než 1 400 Izraelců, což je na jejich počet obyvatel více obětí, než zavraždila militantní islamistická organizace al-Káida 11. 9. 2001 v USA. A jenom čtrnáct zemí včetně té naší se proti bezprecedentnímu teroristickému útoku spáchanému teroristy z Hamásu jasně a srozumitelně postavilo! Stydím se za OSN. Podle mého názoru – nemá ČR – v organizaci, která fandí teroristům a nerespektuje základní právo na sebeobranu, co pohledávat. Vystupme,“ napsala ministryně na sociální síť X.

Právník Ondřej Dostál označil takové prohlášení z úst ministryně obrany za „neskutečnou pitomost“, protože myšlenka o vystoupení z OSN by podle něj nenapadla „ani nejposlednějšího nácka či dezoláta“, jelikož OSN je základní pilíř poválečného mezinárodního uspořádání světa a mezinárodního práva.

„To by nenapadlo ani nejposlednějšího nácka či dezoláta. OSN je základní pilíř poválečného mezinárodního uspořádání světa a mezinárodního práva. Ta paní nejspíš ani nechápe, co řekla. Jestli ano, tak je šílená a hoďme na ni síť,“ prohlásil Dostál.

Tato kritická reakce se Černochové nelíbila, a proto právníka zablokovala.

„Mám blok od Černochové, která chce vystoupit z OSN. Uff, aspoň mě neodvezla na Libavou,“ vtipkoval. Na Libavou musel jet s Černochovou majitel zlaté olympijské medaile a voják z povolání David Svoboda za to, že schvaloval účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách a v kvalifikačních soutěžích.

A pokračoval: „Díky tomu si můžeme říct, jak neskutečná pitomost to je z hlediska mezinárodního práva. A taky, kdo další z OSN (resp. SN předtím) vystupoval. Hitler, Mussolini, Japonci... super společnost,“ dodal Dostál k výzvám Černochové na vystoupení z OSN.

Dostál v dalším příspěvku také poukázal na to, že neohebná snaha Černochové změnit ustanovený pořádek bez přihlédnutí k možným následkům svědčí jen o tom, že politička trpí nadváhou, a proto při nějaké nespravedlnosti hned začíná vyvádět a nafukovat celou záležitost do absurdních rozměrů. Stejně jako postava animovaného filmu South Park Sheila Broflovski, Clintonova ministryně útoku za války s Kanadou, která je posedlá společenskou spravedlností, ale není schopna přihlížet k názoru ostatních.