https://42tcen.com/entry/preco-pellegrini-otala-s-kandidaturou-poslanec-michelko-urobi-to-na-poslednu-chvilu-pretoze
Prečo Pellegrini otáľa s kandidatúrou? Poslanec Michelko: Urobí to na poslednú chvíľu, pretože...
Prečo Pellegrini otáľa s kandidatúrou? Poslanec Michelko: Urobí to na poslednú chvíľu, pretože...
Bývalý slovenský minister zahraničných vecí a kandidát na prezidenta Ivan Korčok kritizuje predsedu parlamentu Petra Pellegriniho kvôli tomu, že z... - 13.12.2023, 42TČen
2023-12-13T11:20:50
2023-12-14T03:34:14
Prezidentské volby
Roman Michelko
Názory
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Roman-Michelko-01.jpg
Poslanec Roman Michelko (SNS) neČT24 prezradil príčiny nespokojnosti exministra aj to, prečo sa Pellegrini neponáhľa s ohlásením kandidatúry. „Je to logické, pokiaľ oficiálne neoznámil kandidatúru, tak negatívna kampaň jeho protikandidátov a hlavného vyzývateľa nebude zďaleka taká účinná. Ťažko môžete útočiť na niekoho, kto ani nekandiduje. Čiže toto je hlavná motivácia. Samozrejme si (Korčok) uvedomuje, že je to vážny protikandidát. Preto bude svoju hlavnú činnosť sústrediť na ňom,“ myslí si predseda výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko. Termín volieb nového prezidenta Slovenska má byť ohlásený v januári 2024. Mandát súčasnej prezidentky Zuzany Čaputovej končí 15. júna budúceho roka. Pripomeňme, že Zuzana Čaputová už skôr oznámila, že sa o tento štátny post nemieni znovu uchádzať. Podľa zákonných lehôt najneskorší termín pre prvé kolo volieb pripadá na 13. apríla 2024. Poslanec Michelko sa tiež vyjadril k tomu, prečo podľa neho šéf parlamentu zatiaľ svoju kandidatúru oficiálne neohlásil. Súvisí to podľa neho s už etablovaným postavením skúseného politika. „Myslím si, že on je všeobecne známy kandidát. Je cca 20 rokov vo verejnom priestore, nepotrebuje sa prezentovať a jeho poznateľnosť je veľmi vysoká. Niektorí kandidáti to robia rok, rok a pol dopredu. Napríklad Mistrík, ktorý mal jedno percento poznateľnosti, tí oznamujú kandidatúru oveľa skôr, aby ich niekto vôbec poznal. Toto nie je problém pána Pellegriniho. A vlastne čím neskôr oznámi kandidatúru, tým menej bude priestoru na to, aby ho mohli škandalizovať, dehonestovať a tak ďalej. Čiže podľa mňa je to štandardná stratégia: urobí to na poslednú chvíľu, aby bol priestor na negatívnu kampaň čo najmenší,” zdôraznil poslanec Michelko. Pred niekoľkými dňami predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko tiež oznámil, že pokiaľ šéf NR SR svoju kandidatúru nenahlási, strana nominuje svojho vlastného kandidáta. Poslanec Michelko sa tiež vyjadril aj k tomu, či takáto možnosť pripadá do úvahy. „Predovšetkým je to iba hypotetická otázka. Logiku by malo mať jedného spoločného koaličného kandidáta. Ak by naozaj nekandidoval (je to hypotetická vec), tak samozrejme, potom je priestor pre to, aby jednotlivé strany koalície dali svojich kandidátov dúfajúc, že prejdú do druhého kola,” poznamenal v komentári Roman Michelko. O kandidatúru na post prezidenta Slovenska majú okrem Ivana Korčoka záujem aj bývalý veľvyslanec Ján Kubiš, bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin a zakladateľka Iniciatívy za vymazaných rodičov Beáta Janočková.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Prečo Pellegrini otáľa s kandidatúrou? Poslanec Michelko: Urobí to na poslednú chvíľu, pretože...

Roman-Michelko-01.jpg - 42TČen
© Facebook / Roman Michelko
Bývalý slovenský minister zahraničných vecí a kandidát na prezidenta Ivan Korčok kritizuje predsedu parlamentu Petra Pellegriniho kvôli tomu, že zatiaľ neoznámil svoju účasť v kampani.

Poslanec Roman Michelko (SNS) neČT24 prezradil príčiny nespokojnosti exministra aj to, prečo sa Pellegrini neponáhľa s ohlásením kandidatúry.

„Je to logické, pokiaľ oficiálne neoznámil kandidatúru, tak negatívna kampaň jeho protikandidátov a hlavného vyzývateľa nebude zďaleka taká účinná. Ťažko môžete útočiť na niekoho, kto ani nekandiduje. Čiže toto je hlavná motivácia. Samozrejme si (Korčok) uvedomuje, že je to vážny protikandidát. Preto bude svoju hlavnú činnosť sústrediť na ňom,“ myslí si predseda výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko.

Termín volieb nového prezidenta Slovenska má byť ohlásený v januári 2024. Mandát súčasnej prezidentky Zuzany Čaputovej končí 15. júna budúceho roka. Pripomeňme, že Zuzana Čaputová už skôr oznámila, že sa o tento štátny post nemieni znovu uchádzať. Podľa zákonných lehôt najneskorší termín pre prvé kolo volieb pripadá na 13. apríla 2024.

Poslanec Michelko sa tiež vyjadril k tomu, prečo podľa neho šéf parlamentu zatiaľ svoju kandidatúru oficiálne neohlásil. Súvisí to podľa neho s už etablovaným postavením skúseného politika.

„Myslím si, že on je všeobecne známy kandidát. Je cca 20 rokov vo verejnom priestore, nepotrebuje sa prezentovať a jeho poznateľnosť je veľmi vysoká. Niektorí kandidáti to robia rok, rok a pol dopredu. Napríklad Mistrík, ktorý mal jedno percento poznateľnosti, tí oznamujú kandidatúru oveľa skôr, aby ich niekto vôbec poznal. Toto nie je problém pána Pellegriniho. A vlastne čím neskôr oznámi kandidatúru, tým menej bude priestoru na to, aby ho mohli škandalizovať, dehonestovať a tak ďalej. Čiže podľa mňa je to štandardná stratégia: urobí to na poslednú chvíľu, aby bol priestor na negatívnu kampaň čo najmenší,” zdôraznil poslanec Michelko.

Pred niekoľkými dňami predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko tiež oznámil, že pokiaľ šéf NR SR svoju kandidatúru nenahlási, strana nominuje svojho vlastného kandidáta. Poslanec Michelko sa tiež vyjadril aj k tomu, či takáto možnosť pripadá do úvahy.

„Predovšetkým je to iba hypotetická otázka. Logiku by malo mať jedného spoločného koaličného kandidáta. Ak by naozaj nekandidoval (je to hypotetická vec), tak samozrejme, potom je priestor pre to, aby jednotlivé strany koalície dali svojich kandidátov dúfajúc, že prejdú do druhého kola,” poznamenal v komentári Roman Michelko.

O kandidatúru na post prezidenta Slovenska majú okrem Ivana Korčoka záujem aj bývalý veľvyslanec Ján Kubiš, bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin a zakladateľka Iniciatívy za vymazaných rodičov Beáta Janočková.