<
https://42tcen.com/entry/reporterka-ct-popsala-dojmy-z-cesty-do-kyjeva-pozdeji-zmizel-prispevek-i-cely-profil-o-co-jde
Reportérka ČT popsala dojmy z cesty do Kyjeva. Později zmizel příspěvek i celý profil. O Co jde?
Reportérka ČT popsala dojmy z cesty do Kyjeva. Později zmizel příspěvek i celý profil. O Co jde?
Reportérka ČT Markéta Kutilová se vydala na cestu vlakem do Kyjeva. Na sociální síti následně popsala své dojmy, které však nekorespondovaly s t�... - 06.07.2023, 42TČen
2023-07-06T03:27:45
2023-07-07T09:37:38
Ukrajina
Jindřich Rajchl
Kyjev
ČT
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/pK5sZ8.jpeg
Podle reportérky se lidé v Kyjevě nemají vůbec špatně. „Západ včetně Kyjeva funguje normálně, jen v 10 večer se vše zavírá. Alkohol se prodává do 21 hodin. Obchody přetékají zbožím, paliva dost, platit lze skoro všude kartou. Ceny o třetinu/polovinu nižší než u nás. Kyjev, Lvov a další města až po východ fungují normálně,“ napsala ve svém příspěvku novinářka. Příspěvek však byl zmazán, stejně jako i celý profil novinářky. Případ neunikl pozornosti některých českých politiků, tak například podle Jindřicha Rajchla vyprávění novinářky zřejmě nekorespondovalo s oficiálním postojem k válce na Ukrajině. Rajchl se také ptá, co mohlo novinářku donutit svůj příspěvek smazat, dodává, že si dovede představit, jakému tlaku byla reportérka vystavena. „Obava ze ztráty zaměstnání? Obava z obvinění z trestného činu popírání genocidia? Osobní výhrůžky? Čert ví. Jisté je jen to, že už nežijeme v zemi, kde lze napsat prostou pravdu o vlastním prožitku, aniž byste se museli bát následných tvrdých konsekvencí. V zemi, kde musíte buď mlčet nebo rovnou lhát, abyste nebyli vystaveni totální šikaně ze strany svazáků, pro něž je (jak řekl jeden z fact-checkerů) důležitější to, co je společenský konsensus, než to, co je pravda,“ konstatuje Rajchl.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Reportérka ČT popsala dojmy z cesty do Kyjeva. Později zmizel příspěvek i celý profil. O Co jde?

Kyjev - 42TČen
© Shutterstock
Reportérka ČT Markéta Kutilová se vydala na cestu vlakem do Kyjeva. Na sociální síti následně popsala své dojmy, které však nekorespondovaly s tím, jak se o válce na Ukrajině smí psát. Příspěvek reportérky byl smazán spolu s profilem na sociální síti.

Podle reportérky se lidé v Kyjevě nemají vůbec špatně.

„Západ včetně Kyjeva funguje normálně, jen v 10 večer se vše zavírá. Alkohol se prodává do 21 hodin. Obchody přetékají zbožím, paliva dost, platit lze skoro všude kartou. Ceny o třetinu/polovinu nižší než u nás. Kyjev, Lvov a další města až po východ fungují normálně,“ napsala ve svém příspěvku novinářka.

Příspěvek však byl zmazán, stejně jako i celý profil novinářky.

Případ neunikl pozornosti některých českých politiků, tak například podle Jindřicha Rajchla vyprávění novinářky zřejmě nekorespondovalo s oficiálním postojem k válce na Ukrajině.

Rajchl se také ptá, co mohlo novinářku donutit svůj příspěvek smazat, dodává, že si dovede představit, jakému tlaku byla reportérka vystavena.

„Obava ze ztráty zaměstnání? Obava z obvinění z trestného činu popírání genocidia? Osobní výhrůžky? Čert ví. Jisté je jen to, že už nežijeme v zemi, kde lze napsat prostou pravdu o vlastním prožitku, aniž byste se museli bát následných tvrdých konsekvencí. V zemi, kde musíte buď mlčet nebo rovnou lhát, abyste nebyli vystaveni totální šikaně ze strany svazáků, pro něž je (jak řekl jeden z fact-checkerů) důležitější to, co je společenský konsensus, než to, co je pravda,“ konstatuje Rajchl.