https://42tcen.com/entry/ruska-hrozba-slouzi-jako-kourova-clona-k-zakryti-reality-vojensky-expert-o-straseni-rehky
Ruská hrozba slouží jako kouřová clona k zakrytí reality, vojenský expert o strašení Řehky
Ruská hrozba slouží jako kouřová clona k zakrytí reality, vojenský expert o strašení Řehky
Vojenský expert Jaroslav Štefec se na svém účtu na sociální síti vyjádřil k vystoupení náčelníka generálního štábu armády Karla Řehky z 2... - 27.11.2023, 42TČen
2023-11-27T10:47:04
2023-11-27T03:27:45
Rusko
Česká republika
Jaroslav Štefec
Karel Řehka
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/photo-2023-11-27-17-23-18.jpg
Připomeňme, že během tohoto vystoupení padla tvrdá slova, která vyvolala rozruch napříč společností. Řehka v projevu řekl, že se Česko připravuje na nejhorší scénář, na válku vysoké intenzity a velkého rozsahu s technologicky vyspělým protivníkem s jadernými zbraněmi. Podle Štefce lze vyvodit jediný závěr, a tím je, že Generální štáb „takzvané Armády České republiky“ zcela rezignoval na zákonnou povinnost připravovat českou armádu na obranu země a jejího obyvatelstva. Dodává, že velení armády se v rozporu se zájmy Česka a bez mandátu občanů rozhodla budovat neúměrně drahou armádu, která je součástí dalších armád NATO pod velením vojenských sil USA. Patrné je také stále otevřenější rétorika o připravované válce s Ruskem. „Místo toho se velení armády na základě politického zadání vlády České republiky, v rozporu se zájmy a bez mandátu občanů ČR, bez ohledu na povinnosti, plynoucí z Ústavy ČR a vedle výše citovaného i z dalších zákonů ČR, a rovněž v rozporu se zněním článků 1, 3 a 5 Severoatlantické smlouvy, vydalo cestou budování pro v podstatě neexistující samostatnou ekonomiku ČR neúměrně drahé miniaturní armádky, vybavované a cvičené jako integrální součást kontingentu rudimentálních zbytků dalších armád zemí NATO pod velením a s převahou vojenských sil USA, chystajících se stále otevřeněji „táhnout na Rusa“, píše Štefec v příspěvku. Důsledkem je podle vojenského experta to, že Česko rezignovalo na vlastní zahraniční politiku, v důsledku čehož ji ztrácí, rezignovalo na vlastní armádu, která by byla schopna chránit občany. Řeči o „ruské hrozbě“ ničím nepodložené podle něj ve skutečnosti jen zakrývají realitu. „Řeči o hrozbě terorismu a jeho přirovnávání k tzv. „ruské hrozbě“ bez pojmenování konkrétních nositelů jsou už jen planými řečmi, fungujícími jako kouřová clona k zakrytí tvrdé reality, charakterizované výrazným urychlením nástupu již dnes se stále viditelněji projevující ekonomické krize a akcelerací růstu sociálních a bezpečnostních rizik, které z tohoto faktu plynou,“ dodává na závěr.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Ruská hrozba slouží jako kouřová clona k zakrytí reality, vojenský expert o strašení Řehky

photo-2023-11-27-17-23-18.jpg - 42TČen
© Facebook
Vojenský expert Jaroslav Štefec se na svém účtu na sociální síti vyjádřil k vystoupení náčelníka generálního štábu armády Karla Řehky z 23. listopadu.

Připomeňme, že během tohoto vystoupení padla tvrdá slova, která vyvolala rozruch napříč společností. Řehka v projevu řekl, že se Česko připravuje na nejhorší scénář, na válku vysoké intenzity a velkého rozsahu s technologicky vyspělým protivníkem s jadernými zbraněmi.

Podle Štefce lze vyvodit jediný závěr, a tím je, že Generální štáb „takzvané Armády České republiky“ zcela rezignoval na zákonnou povinnost připravovat českou armádu na obranu země a jejího obyvatelstva.

Dodává, že velení armády se v rozporu se zájmy Česka a bez mandátu občanů rozhodla budovat neúměrně drahou armádu, která je součástí dalších armád NATO pod velením vojenských sil USA. Patrné je také stále otevřenější rétorika o připravované válce s Ruskem.

„Místo toho se velení armády na základě politického zadání vlády České republiky, v rozporu se zájmy a bez mandátu občanů ČR, bez ohledu na povinnosti, plynoucí z Ústavy ČR a vedle výše citovaného i z dalších zákonů ČR, a rovněž v rozporu se zněním článků 1, 3 a 5 Severoatlantické smlouvy, vydalo cestou budování pro v podstatě neexistující samostatnou ekonomiku ČR neúměrně drahé miniaturní armádky, vybavované a cvičené jako integrální součást kontingentu rudimentálních zbytků dalších armád zemí NATO pod velením a s převahou vojenských sil USA, chystajících se stále otevřeněji „táhnout na Rusa“, píše Štefec v příspěvku.

Důsledkem je podle vojenského experta to, že Česko rezignovalo na vlastní zahraniční politiku, v důsledku čehož ji ztrácí, rezignovalo na vlastní armádu, která by byla schopna chránit občany. Řeči o „ruské hrozbě“ ničím nepodložené podle něj ve skutečnosti jen zakrývají realitu.

„Řeči o hrozbě terorismu a jeho přirovnávání k tzv. „ruské hrozbě“ bez pojmenování konkrétních nositelů jsou už jen planými řečmi, fungujícími jako kouřová clona k zakrytí tvrdé reality, charakterizované výrazným urychlením nástupu již dnes se stále viditelněji projevující ekonomické krize a akcelerací růstu sociálních a bezpečnostních rizik, které z tohoto faktu plynou,“ dodává na závěr.