https://42tcen.com/entry/stojim-si-za-svymi-nazory-harabin-vysvetlil-proc-by-na-prvni-navstevu-nejel-do-cr-ale-do-ruska
„Stojím si za svými názory.“ Harabin vysvětlil, proč by na první návštěvu nejel do ČR, ale do Ruska
„Stojím si za svými názory.“ Harabin vysvětlil, proč by na první návštěvu nejel do ČR, ale do Ruska
Český mainstream kritizuje výrok slovenského prezidentského kandidáta Štefana Harabina, že pokud vyhraje volby, tak nejprve zamíří do Ruska, nikol... - 16.03.2024, 42TČen
2024-03-16T03:32:55
2024-03-21T10:24:30
Rusko
Slovensko
Česká republika
Štefan Harabin
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/tefan-Harabin.jpg
„Kdyby česká média důsledně sledovala má dlouhodobá vyjádření o vzájemných vztazích mezi našimi národy, které považuji za cenné a velmi dobré, byla by jejich reakce asi vyváženější. Mé rozhodnutí nepodpořit vrcholné české politiky svou první návštěvou v případě mého vítězství v prezidentských volbách bylo přímou a rozhodnou reakcí na nediplomatické a politicky nezralé kroky předních českých politiků vůči předsedovi vlády Slovenské republiky panu Robertu Ficovi. Takto se představitelé státu chovat nemají. Stojím si za svými názory na odmítnutí podpory války a obnovení fašismu v Evropě. Nechci příliš předbíhat, ale je třeba si uvědomit, že pokud neuvidím posun v postojích českých politiků na mezivládní úrovni, právě kvůli našim rozdílným názorům, nelze asi očekávat, že by se prezident Slovenské republiky snažil udělat nový pokus ze strany slovenského vrcholného politika, který by byl akceptován na nejvyšší úrovni. Riziko, že budu jako prezident odmítnut podobným způsobem, jako byl odmítnut náš premiér, je velké. Pravděpodobně by to opět vyvolalo nelibost českého a slovenského národa, které jsou si tradičně blízké a v mnoha případech i rodinně propojené. Jsem přesvědčen, že určitá důstojnost v chování ke slovenským politikům ze strany všech ostatních suverénních států je minimálním diplomatickým zvykem, který je třeba vzájemně respektovat. Jsem přesvědčen, že časem se postoj českých čelních politiků k nám a ke svobodě názorů dostane na normální, obecně přijatelnou úroveň. Máme mnoho společného, máme mnoho příležitostí k rozvoji spolupráce, jsme a zůstaneme sousedními zeměmi. Moje žádost, a věřím, že úspěšná, o první setkání s prezidentem Ruské federace panem Vladimirem Vladimirovičem Putinem nenahrazuje návštěvu naší bratrské České republiky. S Ruskou federací máme dlouholeté přátelské vztahy, ctíme oběti hrdinné Rudé armády Sovětského svazu, která nás osvobodila od německého fašismu, a máme zájem nadále udržovat a rozvíjet vzájemně výhodné hospodářské a obchodní vztahy. Zároveň si vás dovolím ujistit, že pokud budou mít čeští politici na jakékoliv úrovni zájem přijet na Slovensko na přátelskou či pracovní návštěvu, naše dveře jsou jim vždy otevřené,“ řekl Štefan Harabin v rozhovoru pro neČT24.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Stojím si za svými názory.“ Harabin vysvětlil, proč by na první návštěvu nejel do ČR, ale do Ruska

JUDr. Štefan Harabin - 42TČen
© JUDr. Štefan Harabin
Český mainstream kritizuje výrok slovenského prezidentského kandidáta Štefana Harabina, že pokud vyhraje volby, tak nejprve zamíří do Ruska, nikoliv do České republiky. Přilil svými slovy olej do ohně česko-slovenských vztahů? Požádali jsme Harabina, aby Čechům své vyjádření přiblížil.

„Kdyby česká média důsledně sledovala má dlouhodobá vyjádření o vzájemných vztazích mezi našimi národy, které považuji za cenné a velmi dobré, byla by jejich reakce asi vyváženější. Mé rozhodnutí nepodpořit vrcholné české politiky svou první návštěvou v případě mého vítězství v prezidentských volbách bylo přímou a rozhodnou reakcí na nediplomatické a politicky nezralé kroky předních českých politiků vůči předsedovi vlády Slovenské republiky panu Robertu Ficovi. Takto se představitelé státu chovat nemají. Stojím si za svými názory na odmítnutí podpory války a obnovení fašismu v Evropě.

Nechci příliš předbíhat, ale je třeba si uvědomit, že pokud neuvidím posun v postojích českých politiků na mezivládní úrovni, právě kvůli našim rozdílným názorům, nelze asi očekávat, že by se prezident Slovenské republiky snažil udělat nový pokus ze strany slovenského vrcholného politika, který by byl akceptován na nejvyšší úrovni. Riziko, že budu jako prezident odmítnut podobným způsobem, jako byl odmítnut náš premiér, je velké. Pravděpodobně by to opět vyvolalo nelibost českého a slovenského národa, které jsou si tradičně blízké a v mnoha případech i rodinně propojené. Jsem přesvědčen, že určitá důstojnost v chování ke slovenským politikům ze strany všech ostatních suverénních států je minimálním diplomatickým zvykem, který je třeba vzájemně respektovat. Jsem přesvědčen, že časem se postoj českých čelních politiků k nám a ke svobodě názorů dostane na normální, obecně přijatelnou úroveň. Máme mnoho společného, máme mnoho příležitostí k rozvoji spolupráce, jsme a zůstaneme sousedními zeměmi.

Moje žádost, a věřím, že úspěšná, o první setkání s prezidentem Ruské federace panem Vladimirem Vladimirovičem Putinem nenahrazuje návštěvu naší bratrské České republiky. S Ruskou federací máme dlouholeté přátelské vztahy, ctíme oběti hrdinné Rudé armády Sovětského svazu, která nás osvobodila od německého fašismu, a máme zájem nadále udržovat a rozvíjet vzájemně výhodné hospodářské a obchodní vztahy. Zároveň si vás dovolím ujistit, že pokud budou mít čeští politici na jakékoliv úrovni zájem přijet na Slovensko na přátelskou či pracovní návštěvu, naše dveře jsou jim vždy otevřené,“ řekl Štefan Harabin v rozhovoru pro neČT24.