https://42tcen.com/entry/ukrajinska-lod-se-potapi-v-usa-uznali-to-co-nechteli-rici-verejne
„Ukrajinská loď se potápí.“ V USA uznali to, co nechtěli říci veřejně
„Ukrajinská loď se potápí.“ V USA uznali to, co nechtěli říci veřejně
Únik informací Pentagonu svědčí o tom, že se ukrajinská loď potápí, napsal pozorovatel The American Conservative Bradley Devlin. - 14.04.2023, 42TČen
2023-04-14T11:31:51
2023-04-15T10:13:08
USA
Ukrajina
Loď
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Kyjev.jpg
Ve svém článku připomenul idiom připisovaný Benjaminu Franklinovi: „Malá díra potápí velkou loď.“ Devlin americkým politikům doporučil, aby brali tuto moudrost vážně. „Není to malá díra a Ukrajina není velká loď… Všechny tyto Ukrajině vyčleňované „nevelké výdaje“ se i nadále zvyšují, do ledna bylo Kyjevu vyčleněno přes 75 miliard dolarů, a ještě mnohem více na vojenské účely,“ napsal novinář. Podle jeho názoru uniklé dokumenty Pentagonu ukazují, že američtí politici, vojenští náčelníci a rozvědčíci přiznávají soukromě to, co nechtějí říci veřejně: „Vítězství Ukrajiny není zdaleka nesporné a stává se stále méně pravděpodobným.“ Pentagon vyšetřuje únik na sociální sítě materiálů, v nichž se popisuje stav ukrajinských vojsk a plány Spojených států a NATO na jejich upevňování. Tvrdilo se, že se na internet mohlo dostat přes sto dokumentů, a škoda z jejich úniku se označuje za velkou. Bílý dům odmítl potvrdit pravost materiálů zveřejněných na webu a prohlásil, že zatím není připraven zveřejnit svou verzi toho, jak a proč byl únik zorganizován.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Ukrajinská loď se potápí.“ V USA uznali to, co nechtěli říci veřejně

Kyjev - 42TČen
© Evgen Kotenko
Únik informací Pentagonu svědčí o tom, že se ukrajinská loď potápí, napsal pozorovatel The American Conservative Bradley Devlin.

Ve svém článku připomenul idiom připisovaný Benjaminu Franklinovi: „Malá díra potápí velkou loď.“ Devlin americkým politikům doporučil, aby brali tuto moudrost vážně.

„Není to malá díra a Ukrajina není velká loď… Všechny tyto Ukrajině vyčleňované „nevelké výdaje“ se i nadále zvyšují, do ledna bylo Kyjevu vyčleněno přes 75 miliard dolarů, a ještě mnohem více na vojenské účely,“ napsal novinář.

Podle jeho názoru uniklé dokumenty Pentagonu ukazují, že američtí politici, vojenští náčelníci a rozvědčíci přiznávají soukromě to, co nechtějí říci veřejně: „Vítězství Ukrajiny není zdaleka nesporné a stává se stále méně pravděpodobným.“

Pentagon vyšetřuje únik na sociální sítě materiálů, v nichž se popisuje stav ukrajinských vojsk a plány Spojených států a NATO na jejich upevňování. Tvrdilo se, že se na internet mohlo dostat přes sto dokumentů, a škoda z jejich úniku se označuje za velkou. Bílý dům odmítl potvrdit pravost materiálů zveřejněných na webu a prohlásil, že zatím není připraven zveřejnit svou verzi toho, jak a proč byl únik zorganizován.