https://42tcen.com/entry/v-dlr-informovali-o-vysetrovani-prodeje-zapadnich-zbrani-kyjevem
V DLR informovali o vyšetřování prodeje západních zbraní Kyjevem
V DLR informovali o vyšetřování prodeje západních zbraní Kyjevem
Soukromé vyšetřování potvrdilo, že Ukrajina prodává zbraně, které jí dodaly západní země, řekl poradce šéfa DLR Jan Gagin. - 23.10.2023, 42TČen
2023-10-22T07:06:04
2023-10-23T09:00:41
Nato
Zbraně
Kyjev
DLR
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/f8ba02ee897e4c9fbe7cdacbb5a82cbe.jpg
Vysvětlil, že vyšetřováním se ještě před rokem zabývala speciální jednotka operativní reakce, která vznikla za předsedy vlády Doněcké lidové republiky. „Našli jsme spoustu nabídek, nabídky na prodej natovských zbraní dodaných Ukrajině. Byly tam fotografie, byla tam videa, na kterých byly ukázány zbraně, byly fotografovány v bojových formacích, v zákopech a byly tam vzorky zbraní, které byly ještě zapečetěny ve fólii,“ řekl poradce šéfa DLR Jan Gagin. Na černém trhu je podle něj široký výběr - od raket po střelné zbraně. „A to všechno se prodávalo komukoli, kdo jen zaplatí peníze,“ poznamenal Gagin. Dodal, že členové speciální skupiny našli i kupce těchto zbraní. „Existují záznamy rozhovorů zástupců různých organizací na Blízkém východě, kde říkají, jak, od koho a kdy si něco koupili,“ zdůraznil poradce. Gagin již hovořil o tom, že zbraně NATO, které Kyjev získal, a to i od Izraele, mohou být prodány a nyní použity proti izraelským vojákům. Podle ruského Centra pro analýzu světového obchodu se zbraněmi se 10 až 15 procent zbrojních systémů dodaných na Ukrajinu dále podle ilegálních schémat reexportuje na Blízký východ, do Asie, Tichomoří a Afriky. Především jde o přenosné protiletadlové raketové a protitankové komplexy, střelné zbraně, granátomety. Podle prezidenta Vladimira Putina „prodávají vše, co se dá prodat”.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

V DLR informovali o vyšetřování prodeje západních zbraní Kyjevem

Trofejní zbraně - 42TČen
© Foto: Ministerstvo obrany RF
Soukromé vyšetřování potvrdilo, že Ukrajina prodává zbraně, které jí dodaly západní země, řekl poradce šéfa DLR Jan Gagin.

Vysvětlil, že vyšetřováním se ještě před rokem zabývala speciální jednotka operativní reakce, která vznikla za předsedy vlády Doněcké lidové republiky.

„Našli jsme spoustu nabídek, nabídky na prodej natovských zbraní dodaných Ukrajině. Byly tam fotografie, byla tam videa, na kterých byly ukázány zbraně, byly fotografovány v bojových formacích, v zákopech a byly tam vzorky zbraní, které byly ještě zapečetěny ve fólii,“ řekl poradce šéfa DLR Jan Gagin.

Na černém trhu je podle něj široký výběr - od raket po střelné zbraně.

„A to všechno se prodávalo komukoli, kdo jen zaplatí peníze,“ poznamenal Gagin.

Dodal, že členové speciální skupiny našli i kupce těchto zbraní.

„Existují záznamy rozhovorů zástupců různých organizací na Blízkém východě, kde říkají, jak, od koho a kdy si něco koupili,“ zdůraznil poradce.

Gagin již hovořil o tom, že zbraně NATO, které Kyjev získal, a to i od Izraele, mohou být prodány a nyní použity proti izraelským vojákům.

Podle ruského Centra pro analýzu světového obchodu se zbraněmi se 10 až 15 procent zbrojních systémů dodaných na Ukrajinu dále podle ilegálních schémat reexportuje na Blízký východ, do Asie, Tichomoří a Afriky. Především jde o přenosné protiletadlové raketové a protitankové komplexy, střelné zbraně, granátomety. Podle prezidenta Vladimira Putina „prodávají vše, co se dá prodat”.