https://42tcen.com/entry/v-polsku-potvrdili-informaci-o-zapadnich-pripravach-prevratu-v-belorusku
V Polsku potvrdili informaci o západních přípravách převratu v Bělorusku
V Polsku potvrdili informaci o západních přípravách převratu v Bělorusku
Polsko se připravuje na ozbrojený převrat v Bělorusku a na účast v jeho podpoře vojenskou cestou, prohlásil ve vysílání televizní stanice Polsat ... - 24.05.2023, 42TČen
2023-05-24T01:07:17
2023-05-28T08:44:14
Bělorusko
Polsko
Příprava
Převrat
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/12701129.jpg
„Připravujeme se na povstání v Bělorusku, protože k tomu dojde,“ řekl Skrzypczak. Upřesnil, že jde právě o vojenskou operaci. „Musíme být připraveni podpořit vojska, která budou provádět operaci proti Lukašenkovi,“ řekl generál. Podle jeho názoru se mohou „povstání“ zúčastnit Bělorusové, kteří se účastní v současné době bojových akcí na straně Ukrajiny. „Vydají se do Běloruska. Doufám, že to vyvolá povstání v Bělorusku, Lukašenko se toho bojí,“ řekl Skrzypczak. Podle jeho slov je Polsko připraveno pomáhat ozbrojeným útvarům, které mohou vystoupit proti běloruské vládě, jako v současné době pomáhá ukrajinským vojskům. „Musíme být připraveni podpořit vojska, která budou provádět operaci proti Lukašenkovi. Máme důvody k tomu, abychom jim pomáhali, jako pomáháme Ukrajincům,“ řekl generál. V případě vyostření situace v Bělorusku se obává Skrzypczak velkého počtu uprchlíků, kteří zamíří do Polska. „Když k tomu povstání dojde, bude určitě odchod Bělorusů do Polska, a na to musíme být připraveni,“ řekl.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

V Polsku potvrdili informaci o západních přípravách převratu v Bělorusku

Policie během protestů v Minsku - 42TČen
© AP Photo
Polsko se připravuje na ozbrojený převrat v Bělorusku a na účast v jeho podpoře vojenskou cestou, prohlásil ve vysílání televizní stanice Polsat bývalý náměstek ministra národní obrany republiky generál Waldemar Skrzypczak, který tak potvrdil slova běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka o podobn

„Připravujeme se na povstání v Bělorusku, protože k tomu dojde,“ řekl Skrzypczak. Upřesnil, že jde právě o vojenskou operaci. „Musíme být připraveni podpořit vojska, která budou provádět operaci proti Lukašenkovi,“ řekl generál.

Podle jeho názoru se mohou „povstání“ zúčastnit Bělorusové, kteří se účastní v současné době bojových akcí na straně Ukrajiny.

„Vydají se do Běloruska. Doufám, že to vyvolá povstání v Bělorusku, Lukašenko se toho bojí,“ řekl Skrzypczak.

Podle jeho slov je Polsko připraveno pomáhat ozbrojeným útvarům, které mohou vystoupit proti běloruské vládě, jako v současné době pomáhá ukrajinským vojskům.

„Musíme být připraveni podpořit vojska, která budou provádět operaci proti Lukašenkovi. Máme důvody k tomu, abychom jim pomáhali, jako pomáháme Ukrajincům,“ řekl generál.

V případě vyostření situace v Bělorusku se obává Skrzypczak velkého počtu uprchlíků, kteří zamíří do Polska. „Když k tomu povstání dojde, bude určitě odchod Bělorusů do Polska, a na to musíme být připraveni,“ řekl.