https://42tcen.com/entry/vlada-potrebuje-penize-pro-oporu-systemu-je-to-politicke-rozhodnuti-rika-petrov-o-dani-na-media
Vláda potřebuje peníze pro oporu systému. Je to politické rozhodnutí, říká Petrov o dani na média
Vláda potřebuje peníze pro oporu systému. Je to politické rozhodnutí, říká Petrov o dani na média
Mediální expert a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov okomentoval pro neČT24 rozšíření daně na televizi pro majitele mob... - 22.05.2024, 42TČen
2024-05-22T06:42:52
2024-05-24T09:58:15
Názory
Média
Vadim Petrov
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1716396115_Vadim-Petrov.png
Jaký máte názor na „daň z mobilu“? Vadim Petrov: Vláda potřebuje peníze i média, která jsou oporou systému. Daň je jediná cesta, jak peníze získat. To je jedno, na co daň uvalí. Klidně by mohla i na zásuvku ve zdi. Proč veřejnoprávní média své služby nechtějí personalizovat přes soukromé přihlášení? Pozemní vysílání zakódovat nemůžete. A přejít na data? Televizní signál je všude i tam, kde není internet. Asi by se to dalo, ale to by se musel zásadně změnit institut veřejnoprávní televize. A to vzhledem k tomu, že jsme součástí EU, nepůjde. Nakolik je rozšíření poplatku spravedlivé, když roste procento lidí, kteří z veřejnoprávní televize informace nečerpají? Je to nepřímá daň. Politické rozhodnutí - přispívat na média, která jsou součástí mocenského systému. Taková daň je plošná. Co si myslíte o veřejnoprávních médiích? Plní podle Vás své funkce? Jsou součástí mocenské struktury. Podporují směřování k integritě EU a posilování našeho propojení s euroatlanickým systémem. Ano, v tomto ohledu tuto svou nejdůležitější funkci plní.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Vláda potřebuje peníze pro oporu systému. Je to politické rozhodnutí, říká Petrov o dani na média

Vadim Petrov - 42TČen
© Karel Choc
Mediální expert a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov okomentoval pro neČT24 rozšíření daně na televizi pro majitele mobilních telefonů. Podle jeho názoru se jedná o politické rozhodnutí.

Jaký máte názor na „daň z mobilu“?

Vadim Petrov: Vláda potřebuje peníze i média, která jsou oporou systému. Daň je jediná cesta, jak peníze získat. To je jedno, na co daň uvalí. Klidně by mohla i na zásuvku ve zdi.

Proč veřejnoprávní média své služby nechtějí personalizovat přes soukromé přihlášení?

Pozemní vysílání zakódovat nemůžete. A přejít na data? Televizní signál je všude i tam, kde není internet. Asi by se to dalo, ale to by se musel zásadně změnit institut veřejnoprávní televize. A to vzhledem k tomu, že jsme součástí EU, nepůjde.

Nakolik je rozšíření poplatku spravedlivé, když roste procento lidí, kteří z veřejnoprávní televize informace nečerpají?

Je to nepřímá daň. Politické rozhodnutí - přispívat na média, která jsou součástí mocenského systému. Taková daň je plošná.

Co si myslíte o veřejnoprávních médiích? Plní podle Vás své funkce?

Jsou součástí mocenské struktury. Podporují směřování k integritě EU a posilování našeho propojení s euroatlanickým systémem. Ano, v tomto ohledu tuto svou nejdůležitější funkci plní.