https://42tcen.com/entry/zijeme-v-pohadce-hanse-christiana-andersena-babis-popsal-politickou-situaci-v-cr
„Žijeme v pohádce Hanse Christiana Andersena.“ Babiš popsal politickou situaci v ČR
„Žijeme v pohádce Hanse Christiana Andersena.“ Babiš popsal politickou situaci v ČR
Andrej Babiš na pozadí své návštěvy slavnostního ceremoniálu a premiérového předávání státních vyznamenání Petrem Pavlem, v rozhovoru pro C... - 30.10.2023, 42TČen
2023-10-30T03:29:06
2023-10-30T03:38:48
Česká republika
Hans Christian Andersen
Andrej Babiš
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/1698676495_dd.png
Když se měl vyjádřit ke slavnostnímu projevu prezidenta Petra Pavla, začal místo toho mluvit o pohádce od dánského autora Hanse Christiana Andersena. „Já bych vám chtěl něco říct. Povídejte se, my tu žijeme v pohádce. Víte, jak se jmenuje ta pohádka? Císařovy nové šaty? Četl jsem ji ráno a určitě jste ji četla vašim dětem. Je strašně aktuální,“ poznamenal s tím, že podvodníci, kteří v příběhu figurují, jsou analogií k premiérovi Petru Fialovi a ministru financí Zbyňku Stanjurovi (oba ODS). „My tady žijeme v pohádce Císařovy nové šaty. Ta pohádka je o tom, že předseda ZO KSČ, nomenklaturní kádr, komunistický rozvědčík, předává vyznamenání paní Kubišové, která byla jedním z hlavních symbolů naší revoluce. No, a ta pohádka je o tom, že vlastně pan prezident se cítí jako nový Václav Havel,“ řekl Babiš. Dodal, že to určitě není o tom, že by sám jsem chtěl být prezidentem. „Je to ale absurdita doby, kdy předává vyznamenání chartistům a havlistům. Už jsme udělali hrubou čáru za totalitním režimem? Já jsem nepracoval pro režim, já jsem pracoval pro obchod a byl pasivní člen. Pan prezident byl rozvědčík,“ řekl Babiš.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

„Žijeme v pohádce Hanse Christiana Andersena.“ Babiš popsal politickou situaci v ČR

Andrej Babiš - 42TČen
© FOTO: Bernadett Szabo, Reuters
Andrej Babiš na pozadí své návštěvy slavnostního ceremoniálu a premiérového předávání státních vyznamenání Petrem Pavlem, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyjádřil své dojmy ohledně celkové politické reality v České Republice.

Když se měl vyjádřit ke slavnostnímu projevu prezidenta Petra Pavla, začal místo toho mluvit o pohádce od dánského autora Hanse Christiana Andersena.

„Já bych vám chtěl něco říct. Povídejte se, my tu žijeme v pohádce. Víte, jak se jmenuje ta pohádka? Císařovy nové šaty? Četl jsem ji ráno a určitě jste ji četla vašim dětem. Je strašně aktuální,“ poznamenal s tím, že podvodníci, kteří v příběhu figurují, jsou analogií k premiérovi Petru Fialovi a ministru financí Zbyňku Stanjurovi (oba ODS).

„My tady žijeme v pohádce Císařovy nové šaty. Ta pohádka je o tom, že předseda ZO KSČ, nomenklaturní kádr, komunistický rozvědčík, předává vyznamenání paní Kubišové, která byla jedním z hlavních symbolů naší revoluce. No, a ta pohádka je o tom, že vlastně pan prezident se cítí jako nový Václav Havel,“ řekl Babiš.

Dodal, že to určitě není o tom, že by sám jsem chtěl být prezidentem.

„Je to ale absurdita doby, kdy předává vyznamenání chartistům a havlistům. Už jsme udělali hrubou čáru za totalitním režimem? Já jsem nepracoval pro režim, já jsem pracoval pro obchod a byl pasivní člen. Pan prezident byl rozvědčík,“ řekl Babiš.