Rajchl ke schvalování vraždy Duginové: Přišel čas oprášit screenshoty a podat trestní oznámení

© Osobní foto
Právník a předseda hnutí PRO Jindřich Rajchl se na své sociální síti vyjádřil ke včerejšímu článku ve Washington Post o tom, že za vraždou ruské novinářky Darji Duginové stála ukrajinská tajná služba SBU.

V úvodu svého příspěvku Rajchl připomíná, že se jedná o další zprávu, kterou ukrajinská oficiální místa vloni označovala za „směšnou fikci ruské propagandy“.

Podle Rajchla útok na civilní obyvatele je v mezinárodním právu považován za akt
terorismu. Pokud se navíc jedná o útok na novináře nebo spisovatele, pachatel
by měl být pohnán k odpovědnosti před Mezinárodním soudním tribunálem v Haagu.

Kromě toho připomíná, jak na pozadí těchto událostí nyní vypadá nominace Zelenského na Nobelovu cenu míru, ten měl podle Rajchla stát před soudem v Haagu již dávno.

„Tam měl stát Zelensky už dávno. Jeho nominace na Nobelovu cenu míru vypadá nyní ve světle tohoto zjištění jako velmi nepovedený vtip,“ píše.

Dále v této souvislosti připomíná některé české politiky, mimo jiné například ministryni obrany Janu Černochovou, kteří otevřeně schvalovali tento teroristický čin. Zdůrazňuje, že přišel čas oprášit screenshoty a poslat je jako přílohu k trestnímu oznámení.

„Dodnes mám uložené screenshoty mnoha různých postav české fanaticky proukrajinské scény, který tento teroristický čin buď otevřeně schvalovaly, či (jako například Jana Černochová) vyjadřovaly "nelítost". A tak je ten pravý čas je v po tomto článku renomovaného zahraničního média, jenž byl převzat i naším mainstreamem, vytáhnout ze šuplíku, oprášit a zaslat jako přílohu k trestnímu oznámení pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu Podpora a propagace terorismu dle ustanovení §312e trestního zákoníku, kde je sazba odnětí svobody 2-10 let,“ píše Rajchl.

Podle něj se uvidí, zda to příslušné orgány činné v trestním řízení myslí s návratem
právního systému k principům rovnosti před zákonem vážně.

„A když ne, tak to alespoň budeme mít připraveno v šuplíku na dobu, až se k nám právo vrátí,“ dodává na závěr.