https://42tcen.com/index.php/entry/burcakova-sezona-je-tady-burcak-je-hotova-vitaminova-bomba-ma-to-vsak-hacek-jak-poznate-kvalitni
Burčáková sezóna je tady! Burčák je hotová vitamínová bomba, má to však háček. Jak poznáte kvalitní?
Burčáková sezóna je tady! Burčák je hotová vitamínová bomba, má to však háček. Jak poznáte kvalitní?
Burčáková sezóna je v plném proudu. Burčák je kvasící hroznový mošt, který je jakýmsi meziproduktem při výrobě vína s obsahem alkoholu do 6 ... - 21.09.2023, 42TČen
2023-09-21T01:33:13
2023-09-21T08:11:52
Česko
Slovensko
Hrozny
Burčák
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/photo-2023-09-21-14-29-08.jpg
Kvalitní burčák má navzdory vysokému obsahu cukru i množství látek, které jsou pro vaše zdraví prospěšné. Úřad však varuje, že nehledě na to se nápoj nedoporučuje ke konzumaci diabetikům. Burčák obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a další prospěšné látky, z nichž některé pochází z hrozen a jiné z kvasinek. Jaké konkrétně prospěšné látky obsahuje burčák? Kvalitní burčák obsahuje zejména vitamíny skupiny B, stopové prvky, minerály a ovocné cukry. Rovněž obsahuje zinek a železo. Může příznivě ovlivnit trávení, pozitivně působí i na nervovou soustavu. Díky obsahu tiaminu může zlepšit kvalitu pleti. Kyselina pantotenová má příznivé účinky na zažívací ústrojí a sliznici. Konzumace tohoto chutného nápoje může navíc zlepšit funkci srdečního systému. Co se týče blahodárných účinků na srdce, zmiňme účinky zejména červeného burčáku a antioxidantu resveratolu, který obsahuje. Jeho příznivé účinky na srdce byly vědecky prokázány, tvrdí Mgr. Klinčáková z Poradny zdraví. „Kromě toho jako antioxidant brání stárnutí na buněčné úrovni, a tím pomáhá předcházet civilizačním onemocněním,“ dodává odbornice. U některých z vás by mohl vzniknout nesprávný dojem, že čím více burčáku zkonzumujete, tím budete zdravější, ale to je omyl. Ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí. To samé platí také pro burčák. Podle odborníků by denní dávka burčáku neměla přesáhnout tři decilitry. Kromě toho díky vysokému obsahu kvasinek může burčák způsobit „bouři ve vašich střevech“. Pozitivní účinky na svůj organismus lze také očekávat pouze tehdy, konzumujete-li kvalitní nápoj. A jak poznáte, zda je burčák kvalitní? Tady je několik rad: Kvalitní burčák má světložlutou barvu, pokud je tekutina zlehka zakalená, je to v pořádku, dochází k tomu v důsledku obsahu kvasinek. Dalším znakem kvalitního burčáku je hustota, správný burčák má být hustý, pokud máte pocit, že je řídký, může to svědčit o tom, že byl zředěn vodou. Tmavá barva burčáku může také svědčit o tom, že nápoj byl vyroben nikoliv z hroznů, ale například z jablek. Důvodem může být také špatné zpracování hroznů. Dalším znakem kvalitního nápoje je usazenina. Opravdový burčák by měl mít na dně sklenice usazeninu. Burčák by však neměl obsahovat žádné nečistoty, pokud vidíte, že ve sklenici něco plave, může se jednat o pozůstatky kvasinek nebo kousky jablek.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Burčáková sezóna je tady! Burčák je hotová vitamínová bomba, má to však háček. Jak poznáte kvalitní?

photo-2023-09-21-14-29-08.jpg - 42TČen
© Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave/Facebook
Burčáková sezóna je v plném proudu. Burčák je kvasící hroznový mošt, který je jakýmsi meziproduktem při výrobě vína s obsahem alkoholu do 6 %. Jedná se o nápoj, který obsahuje spoustu užitečných látek, má to však háček, informuje Regionální úřad veřejného zdravotnictví v Bratislavě na sociální síti.

Kvalitní burčák má navzdory vysokému obsahu cukru i množství látek, které jsou pro vaše zdraví prospěšné. Úřad však varuje, že nehledě na to se nápoj nedoporučuje ke konzumaci diabetikům.

Burčák obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a další prospěšné látky, z nichž některé pochází z hrozen a jiné z kvasinek. Jaké konkrétně prospěšné látky obsahuje burčák? Kvalitní burčák obsahuje zejména vitamíny skupiny B, stopové prvky, minerály a ovocné cukry. Rovněž obsahuje zinek a železo. Může příznivě ovlivnit trávení, pozitivně působí i na nervovou soustavu. Díky obsahu tiaminu může zlepšit kvalitu pleti. Kyselina pantotenová má příznivé účinky na zažívací ústrojí a sliznici. Konzumace tohoto chutného nápoje může navíc zlepšit funkci srdečního systému.

Co se týče blahodárných účinků na srdce, zmiňme účinky zejména červeného burčáku a antioxidantu resveratolu, který obsahuje. Jeho příznivé účinky na srdce byly vědecky prokázány, tvrdí Mgr. Klinčáková z Poradny zdraví.

„Kromě toho jako antioxidant brání stárnutí na buněčné úrovni, a tím pomáhá předcházet civilizačním onemocněním,“ dodává odbornice.

U některých z vás by mohl vzniknout nesprávný dojem, že čím více burčáku zkonzumujete, tím budete zdravější, ale to je omyl. Ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí. To samé platí také pro burčák. Podle odborníků by denní dávka burčáku neměla přesáhnout tři decilitry. Kromě toho díky vysokému obsahu kvasinek může burčák způsobit „bouři ve vašich střevech“.

Pozitivní účinky na svůj organismus lze také očekávat pouze tehdy, konzumujete-li kvalitní nápoj. A jak poznáte, zda je burčák kvalitní? Tady je několik rad:
Kvalitní burčák má světložlutou barvu, pokud je tekutina zlehka zakalená, je to v pořádku, dochází k tomu v důsledku obsahu kvasinek.

Dalším znakem kvalitního burčáku je hustota, správný burčák má být hustý, pokud máte pocit, že je řídký, může to svědčit o tom, že byl zředěn vodou.
Tmavá barva burčáku může také svědčit o tom, že nápoj byl vyroben nikoliv z hroznů, ale například z jablek. Důvodem může být také špatné zpracování hroznů.

Dalším znakem kvalitního nápoje je usazenina. Opravdový burčák by měl mít na dně sklenice usazeninu.

Burčák by však neměl obsahovat žádné nečistoty, pokud vidíte, že ve sklenici něco plave, může se jednat o pozůstatky kvasinek nebo kousky jablek.