Muži, kteří nemohli zvítězit nad jinými muži, vítězí nad ženami. Ke zlatu potřebujete jen zlou vůli
Jak vnímáte průběh zápasu mezi Italkou Angelou Carini a alžírskou „transboxerkou“ Imane Khelif? Bývalý muž nebyl v minulosti puštěn do finále Světového poháru kvůli vysoké hladině testosteronu. Šlo podle Vás o rovnocenné soupeře? Nakolik jsou tyto události motivující pro profesionální sportovkyně?
Daniel Sterzik: No, průběh zápasu... to je asi moc silné slovo. Prostě žena dostala několik silných ran a řekla si, že tím pro woke progresivisty udělala dost a nemá zapotřebí se nechat zabít. A nakolik to bude demotivující? To záleží na tom, jestli se tím nějaký sportovní výbor bude zabývat a vyřeší to. Podle mě to dopadne jako obvykle, nechá se to vyšumět a vše půjde dál jako doposud. Muži, kteří nebyli schopni zvítězit nad jinými muži, budou vítězit nad ženami. Ke zlaté medaili už nebudete potřebovat sportovní zdatnost, ale postačí vám dostatečně kachní žaludek a trocha zlé vůle.
Jak by se měla změnit pravidla olympijských her do budoucna s ohledem na rostoucí počet trans žen a usilovné pokrokářství organizátorů?
Tak na tuto otázku vám odpovím, až příští rok proběhnou Hry přátelství zemí BRICS. Zřejmě zjistíme, že se tam s tím vypořádali úplně jednoduše. Muži závodí s muži, ženy s ženami a ti, u kterých není jisté, co jsou, závodit prostě nebudou.
Proč vůbec Francie natolik aktivně a téměř násilně protlačuje v letošních letních olympijských hrách „woke“ kulturu, od zahajovací ceremonie až po nasazení nerovných soupeřů v zápasech?
Protože před čtyřmi roky, když začali tyto olympijské hry připravovat, byla woke kultura na vrcholu a všichni se z toho mohli podělat, jak to bylo moderní a pokrokové. Akorát, dějiny se už trochu pootočily, veřejnost zjistila, že to zase tak moderní a pokrokové není, a začala to označovat slovy jako zvrácené, dekadentní, ošklivé... A tak všichni režiséři i organizátoři splnili dávné zadání, ale ono se to už nelíbí a leckdo si začal říkat, že to se Západem vypadá fakt dost bledě.
Polsko založilo speciální ukrajinskou legii, kam prý dobrovolně vstupují uprchlíci. Absolvují v evropském státě výcvik a nastupují do ukrajinské armády. V České republice tuto iniciativu uvítalo ministerstvo obrany. Co si o tomto novém tahu myslíte? Jak chce česká vláda donutit bojovat za Ukrajinu muže, kteří uprchli od války?
Jistě, ukrajinští uprchlíci uprchli, aby mohli vstoupit do armády v Polsku... Všichni čtyři...
Jak víme, ukrajinský režim chlapy chce a naše západní režimy jim v tom vycházejí vstříc. Ale aby to nevypadalo tak polité krví, tak to různě balí do líbivějších obalů. Poláci si vymysleli ukrajinskou legii, naše vláda si pozvala pluk Azov, aby si naverboval...
Nutit budou Ukrajince pořád stejně. Nedají jim nový pas, postupně se všichni dostanou do konfliktu se zákonem a postupně je všechny deportují zpátky do vlasti, kde pomažou rovnou k Bachmutu. Ukrajinští muži už jsou naprosto neviditelní i teď. Už nedělají Bandera párty a zřejmě už nebudou ani chodit na demonstrace. Cokoliv je teď přímá (a jednosměrná) jízdenka na frontu.
Pokud je pravda, že je u nás sto tisíc Ukrajinců v branném věku a pas platí deset let, pak to statisticky znamená, že ročně vyprší platnost deseti tisícům Ukrajinců. To je zhruba třicet pasů denně. Jestli tady policie denně odchytne třicet Ukrajinců a pošle je „heim ins Reich“ tak to nikdo ani nezaregistruje.
Jakou dohru může mít mocenský nátlak, energetické vydírání ze strany Evropské komise na Maďarsko a Slovensko prostřednictvím tranzitu ropy z Ukrajiny?
Evropská unie dělá přesně stejnou chybu, kterou na začátku války na Ukrajině udělal celý Západ. Místo aby otevřel náruč ruským oligarchům a přijal je i s jejich obrovským bohatstvím, začal je omezovat, zdaňovat, zabavovat a netrvalo dlouho, Vladimir Vladimirovič měl všechny Romany Abramoviče zpátky doma. Evropská unie teď usilovně pracuje na tom, aby Maďarsko a Slovensko usoudily, že se na nějakou EU mohou vykašlat a lépe se budou mít jinde... Třeba na to brzy přijdou i další středoevropské země. Ropovod Družba vede až nám a doteď jsem nepochopil to kouzlo, jak může jednou trubkou na Slovensko ropa netéct, ale k nám téct.
Každopádně, pokud se EU chce zmenšit, ztratit přitažlivost a rozpadnout se, nemohla to udělat lépe.