https://42tcen.com/entry/media-g7-a-eu-hodlaji-zakazat-spusteni-ruskych-plynovodu
Média: G7 a EU hodlají zakázat spuštění ruských plynovodů
Média: G7 a EU hodlají zakázat spuštění ruských plynovodů
Země G7 a Evropská unie se chystají zakázat v rámci summitu v Hirošimě 19.-21. května export ruského plynu přes plynovody, jejichž provoz byl pře... - 14.05.2023, 42TČen
2023-05-14T11:42:43
2023-05-14T05:16:14
Rusko
Plynovod
G7
EU
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/16338905.jpg
„G7 a EU chtějí zakázat import ruského plynu na trasách, na nichž Moskva pozastavila dodávky <...>, obchod s potrubním plynem byl zablokován západními státy poprvé (pozn. red.: po zahájení speciální vojenské operace Ruska na Ukrajině),” píše se v článku. Rozhodnutí, které má být přijato na summitu G7 v Hirošimě, má zabránit obnovení vývozu ruského plynu do takových zemí, jako je Polsko a Německo. Západní státy, které se snaží posílit ekonomický tlak na RF, chtějí tak podle názoru autorů článku získat záruky, že Rusko nebude moci zvýšit své příjmy z prodeje energií. Jedna úřední osoba, která si nepřála zveřejnění svého jména, prohlásila, že rozhodnutí o novém spuštění ruských plynovodů má za cíl přesvědčit se o tom, že „partneři v hypotetické budoucnosti nezmění názor” na zrušení dodávek ruského plynu. V RF vícekrát prohlásili, že země zvládne sankční nátlak, který Západ zahájil před několika lety a posiluje i nadále. V Moskvě se domnívají, že Západ nemá dost odvahy, aby přiznal neúspěch protiruských sankcí. V samotných západních zemích často zaznívají názory, že protiruské sankce nejsou účinné. Prezident RF Vladimir Putin předtím prohlásil, že politika zdržování a oslabení Ruska je dlouhodobou strategií Západu a že sankce vážně uškodily celé světové ekonomice. Podle jeho slov spočívá hlavní cíl Západu ve zhoršení života milionů lidí. V RF nejednou upozorňovali, že Západ udělal vážnou chybu, když odmítl nákup ruských paliv, a že se dostane do nové, silnější závislosti kvůli vysokým cenám. V Moskvě prohlásili, že ti, kteří odmítli, budou stejně nakupovat ruskou ropu a plyn, ale dráž přes zprostředkovatele.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Média: G7 a EU hodlají zakázat spuštění ruských plynovodů

Plynovod - 42TČen
© Foto Alexey Vitvitsky
Země G7 a Evropská unie se chystají zakázat v rámci summitu v Hirošimě 19.-21. května export ruského plynu přes plynovody, jejichž provoz byl předtím pozastaven, píše list The Financial Times s odkazem na vlastní zdroje.

„G7 a EU chtějí zakázat import ruského plynu na trasách, na nichž Moskva pozastavila dodávky <...>, obchod s potrubním plynem byl zablokován západními státy poprvé (pozn. red.: po zahájení speciální vojenské operace Ruska na Ukrajině),” píše se v článku.

Rozhodnutí, které má být přijato na summitu G7 v Hirošimě, má zabránit obnovení vývozu ruského plynu do takových zemí, jako je Polsko a Německo. Západní státy, které se snaží posílit ekonomický tlak na RF, chtějí tak podle názoru autorů článku získat záruky, že Rusko nebude moci zvýšit své příjmy z prodeje energií.

Jedna úřední osoba, která si nepřála zveřejnění svého jména, prohlásila, že rozhodnutí o novém spuštění ruských plynovodů má za cíl přesvědčit se o tom, že „partneři v hypotetické budoucnosti nezmění názor” na zrušení dodávek ruského plynu.

V RF vícekrát prohlásili, že země zvládne sankční nátlak, který Západ zahájil před několika lety a posiluje i nadále. V Moskvě se domnívají, že Západ nemá dost odvahy, aby přiznal neúspěch protiruských sankcí. V samotných západních zemích často zaznívají názory, že protiruské sankce nejsou účinné. Prezident RF Vladimir Putin předtím prohlásil, že politika zdržování a oslabení Ruska je dlouhodobou strategií Západu a že sankce vážně uškodily celé světové ekonomice. Podle jeho slov spočívá hlavní cíl Západu ve zhoršení života milionů lidí.

V RF nejednou upozorňovali, že Západ udělal vážnou chybu, když odmítl nákup ruských paliv, a že se dostane do nové, silnější závislosti kvůli vysokým cenám. V Moskvě prohlásili, že ti, kteří odmítli, budou stejně nakupovat ruskou ropu a plyn, ale dráž přes zprostředkovatele.