https://42tcen.com/entry/presunuti-pomniku-sovetske-armady-v-sofii-je-pokusem-americke-ambasady-vyvolat-obcanskou-valku
Vozrožděnije: Přesun pomníku Sovětské armády je snaha americké ambasády vyvolat občanskou válku
Vozrožděnije: Přesun pomníku Sovětské armády je snaha americké ambasády vyvolat občanskou válku
Bulharská vláda učinila krok k demontáži pomníku Sovětské armády v Sofii, píší bulharská média. - 03.08.2023, 42TČen
2023-08-02T09:11:05
2023-08-03T06:17:25
Bulharsko
Pomník Sovětské armády
Demontáž pomníku
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/alesha.jpg
Bulharská vláda změnila status pomníku z „veřejného státního majetku“ na „soukromý státní majetek“ (v Bulharsku existují dva typy státního majetku. Veřejný státní majetek zahrnuje objekty národního významu určené k obecnému užívání, do soukromého státního majetku patří vše ostatní – pozn. red.). Městská rada Sofie v březnu rozhodla o přesunutí pomníku do Muzea socialistického umění nebo do „jiného vhodného prostoru“, který není v centrální části hlavního města. Parlamentní strana Vozrožděnije je kategoricky proti dnešnímu rozhodnutí vlády. Strana uvedla, že téma přesunu pomníku rozděluje bulharskou společnost, a obvinila americkou ambasádu z podněcování konfliktu. Útok na pomník Sovětské armády může vést k tomu, že Ruská federace prohlásí Bulharsko za „nepřátelský stát“, domnívá se vedení strany Vozrožděnije. „Ambasáda (americká - pozn. red.) se opět snaží vyvolat konflikt v bulharské společnosti a vyprovokovat občanskou válku, která, jak víme, je krutá a neexistují v ní žádné morální překážky. Zaoceánští páni naší loutkové vlády nás důsledně a tvrdošíjně vedou prostřednictvím jejích představitelů podle ukrajinského scénáře,“ uvádějí média postoj parlamentní strany.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Vozrožděnije: Přesun pomníku Sovětské armády je snaha americké ambasády vyvolat občanskou válku

alesha.jpg - 42TČen
© fishki.net
Bulharská vláda učinila krok k demontáži pomníku Sovětské armády v Sofii, píší bulharská média.

Bulharská vláda změnila status pomníku z „veřejného státního majetku“ na „soukromý státní majetek“ (v Bulharsku existují dva typy státního majetku. Veřejný státní majetek zahrnuje objekty národního významu určené k obecnému užívání, do soukromého státního majetku patří vše ostatní – pozn. red.).

Městská rada Sofie v březnu rozhodla o přesunutí pomníku do Muzea socialistického umění nebo do „jiného vhodného prostoru“, který není v centrální části hlavního města.

Parlamentní strana Vozrožděnije je kategoricky proti dnešnímu rozhodnutí vlády. Strana uvedla, že téma přesunu pomníku rozděluje bulharskou společnost, a obvinila americkou ambasádu z podněcování konfliktu.

Útok na pomník Sovětské armády může vést k tomu, že Ruská federace prohlásí Bulharsko za „nepřátelský stát“, domnívá se vedení strany Vozrožděnije.

„Ambasáda (americká - pozn. red.) se opět snaží vyvolat konflikt v bulharské společnosti a vyprovokovat občanskou válku, která, jak víme, je krutá a neexistují v ní žádné morální překážky. Zaoceánští páni naší loutkové vlády nás důsledně a tvrdošíjně vedou prostřednictvím jejích představitelů podle ukrajinského scénáře,“ uvádějí média postoj parlamentní strany.