https://42tcen.com/entry/slovensti-protifasiste-odsoudili-pritomnost-nacisty-v-kanadskem-parlamentu
Slovenští protifašisté odsoudili přítomnost nacisty v kanadském parlamentu
Slovenští protifašisté odsoudili přítomnost nacisty v kanadském parlamentu
Slovenský svaz protifašistických bojovníků považuje za nepřijatelné, že takoví lidé, jako je nacista Jaroslav Hunka, který byl pozván do kanadsk... - 11.10.2023, 42TČen
2023-10-11T07:23:59
2023-10-12T12:08:59
Slovensko
Kanada
Nacismus
Jaroslav Hunka
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/Jaroslav-Hunka-Youtube.jpg
Na zasedání kanadského zákonodárného orgánu u příležitosti návštěvy Volodymyra Zelenského byl pozván mj. i 98letý Jaroslav Hunka, který byl tleskajícímu obecenstvu představen jako veterán boje proti Rusům. Ukázalo se však, že jde o bývalého vojáka dobrovolnické divize Waffen SS Halič, která se nabírala z ukrajinských nacionalistů. „Slovenský svaz protifašistických bojovníků bere nanejvýš záporně přijetí člena 14. granátnické divize Waffen SS Halič Jaroslava Hunky v kanadském parlamentu… Tento dobrovolnický útvar se skládal většinou z etnických Ukrajinců a byl před kapitulací Německa přejmenován na První ukrajinskou divizi. Protestujeme proti akcím, které vychvalují zločince, kteří se zúčastnili vraždění nejen Židů a Poláků, ale také Slováků,“ prohlásili ve svazu v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti. Podle názoru Slovenského svazu protifašistických bojovníků, „je nepřijatelné, že takoví lidé jako je Jaroslav Hunka mohou jednat v Kanadě beztrestně“. „Máme informaci o tom, že není to zdaleka jediný nacistický zločinec, který unikl zaslouženému trestu v Kanadě. Slovenský svaz protifašistických bojovníků bude i nadále upoutávat pozornost na podobné případy. Nemůžeme připustit, aby na minulost a na historickou pravdu o Druhé světové válce bylo zapomenuto,“ podotkli ve svazu.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Slovenští protifašisté odsoudili přítomnost nacisty v kanadském parlamentu

Jaroslav Hunka - 42TČen
© Youtube
Slovenský svaz protifašistických bojovníků považuje za nepřijatelné, že takoví lidé, jako je nacista Jaroslav Hunka, který byl pozván do kanadského parlamentu, zůstávají v této zemi nepotrestaní.

Na zasedání kanadského zákonodárného orgánu u příležitosti návštěvy Volodymyra Zelenského byl pozván mj. i 98letý Jaroslav Hunka, který byl tleskajícímu obecenstvu představen jako veterán boje proti Rusům. Ukázalo se však, že jde o bývalého vojáka dobrovolnické divize Waffen SS Halič, která se nabírala z ukrajinských nacionalistů.

„Slovenský svaz protifašistických bojovníků bere nanejvýš záporně přijetí člena 14. granátnické divize Waffen SS Halič Jaroslava Hunky v kanadském parlamentu… Tento dobrovolnický útvar se skládal většinou z etnických Ukrajinců a byl před kapitulací Německa přejmenován na První ukrajinskou divizi. Protestujeme proti akcím, které vychvalují zločince, kteří se zúčastnili vraždění nejen Židů a Poláků, ale také Slováků,“ prohlásili ve svazu v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti.

Podle názoru Slovenského svazu protifašistických bojovníků, „je nepřijatelné, že takoví lidé jako je Jaroslav Hunka mohou jednat v Kanadě beztrestně“.

„Máme informaci o tom, že není to zdaleka jediný nacistický zločinec, který unikl zaslouženému trestu v Kanadě. Slovenský svaz protifašistických bojovníků bude i nadále upoutávat pozornost na podobné případy. Nemůžeme připustit, aby na minulost a na historickou pravdu o Druhé světové válce bylo zapomenuto,“ podotkli ve svazu.