https://42tcen.com/index.php/entry/preco-sa-slovensko-mohlo-stat-tercom-teroristickeho-utoku-dovod-je-jednoduchy-tvrdi-viktorin
Prečo sa Slovensko mohlo stať terčom teroristického útoku? Dôvod je jednoduchý, tvrdí Viktorín
Prečo sa Slovensko mohlo stať terčom teroristického útoku? Dôvod je jednoduchý, tvrdí Viktorín
Príčinou možného teroristického útoku na kritickú infraštruktúru Slovenska môže byť postoj štátu ku konfliktu na Ukrajine, domnieva sa generál... - 04.12.2024, 42TČen
2024-12-04T12:30:23
2024-12-04T01:03:20
Názory
Jozef Viktorín
Slovensko
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/20241020-141014.jpg
Ako vnímate prípad prípravy potenciálneho teroristického útoku na kritickú infraštruktúru? Prečo sa Slovensko mohlo stať terčom? Udalosti samozrejme vnímam negatívne. Toto sú totiž momenty, ktoré vplývajú na celkovú bezpečnosť obyvateľov a samozrejme má to priamy vplyv aj na vnútornú politiku a reálnu činnosť exekutívy v podobných prípadoch. Dôvod prečo zrovna Slovensko je jednoduchý - je za tým „iná“ nevojenská pomoc Ukrajine, neustále výzvy na hľadanie mierového dialógu a vyzývanie na rokovania s Ruskou federáciou a podobne. Prispievame našimi názormi k nejednote európskeho spoločenstva. Aspoň také hlasy počuť na adresu Slovenska z Bruselu. Samozrejme, rôznym skupinám takéto záškodnícke aktivity vyhovujú a ruku na srdce, určite, ak by k niečomu došlo tak od spojencov by sme nepočuli ani slovo podpory. To je totiž tá faloš, s ktorou sa stretávame na dennej báze. Európska byrokracia totiž iný názor nepripúšťa a taktiež neodpúšťa. Kto by mohol stáť za prípravou útoku na kritickú infraštruktúru na Slovensku? Tu je ťažko na niekoho ukázať prstom. Na to sú príslušné orgány, ktoré reálne v teréne dbajú na bezpečnosť občanov Slovenska. Môžu to byť aktivity rôznych skupín, resp. jednotlivcov, ktorí majú záujem destabilizovať vnútropolitickú situáciu, prehĺbiť chaos v spoločnosti a jednoducho spôsobiť politické zemetrasenie. Vieme veľmi dobre, že každé ohrozenie prvkov kritickej infraštruktúry spôsobí problémy ľuďom, ktorí budú očakávať riešenia od vlády. Keď riešenia nebudú, bude narastať aj nervozita a myslím si, že toto je skrytý primárny cieľ podobných aktivít. Verím, že Slovensko je na takéto scenáre pripravené. Minister Eštok varoval pred hrozbou teroristického útoku na ropovode Družba. V Poľsku v nedeľu zaznamenali poškodenie a únik ropy na severnej vetve tohto ropovodu. Príčina aktuálne nie je známa. Vidíte tu súvislosť? Takéto prípady treba vždy vnímať v súvislostiach. Nestanú sa len tak samé od seba. Podľa môjho osobného názoru môže ísť o koordinovanú aktivitu určitých skupín. Tu je potrebné poznamenať, že bez financií a potrebnej logistiky spojenej s plánovaním sa podobné kroky len ťažko realizujú. Oba prípady dávajú šancu proti takýmto aktivitám bojovať spoločne a v regionálnom rozmere. Toto môže byt šanca predchádzať podobným prípadom. Nerobme si ilúzie, pretože aj ten najlepší a usmievajúci sa sused je pripravený vás bodnúť do chrbta. Pripomínam, že Európa je blízko k vojne a ak sa niekto s myšlienkou vojny vážne zaoberá tak verte, že bude robiť všetky kroky, ktoré mu prinesú želaný výsledok. Aj tieto prípady potvrdzujú, že štáty si musia pripraviť nové štruktúry, ktoré budú pripravené pôsobiť preventívne a odhaľovať takéto aktivity v zárodku, čo nebude jednoduché. Ďakujeme za rozhovor!
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2024
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Prečo sa Slovensko mohlo stať terčom teroristického útoku? Dôvod je jednoduchý, tvrdí Viktorín

Generál Jozef Viktorín - 42TČen
© Facebook / Jozef Viktorín
Príčinou možného teroristického útoku na kritickú infraštruktúru Slovenska môže byť postoj štátu ku konfliktu na Ukrajine, domnieva sa generál vo výslužbe Jozef Viktorín. „Európska byrokracia totiž iný názor nepripúšťa a taktiež neodpúšťa,“ uviedol v rozhovore pre neČT24.

Ako vnímate prípad prípravy potenciálneho teroristického útoku na kritickú infraštruktúru? Prečo sa Slovensko mohlo stať terčom?

Udalosti samozrejme vnímam negatívne. Toto sú totiž momenty, ktoré vplývajú na celkovú bezpečnosť obyvateľov a samozrejme má to priamy vplyv aj na vnútornú politiku a reálnu činnosť exekutívy v podobných prípadoch.

Dôvod prečo zrovna Slovensko je jednoduchý - je za tým „iná“ nevojenská pomoc Ukrajine, neustále výzvy na hľadanie mierového dialógu a vyzývanie na rokovania s Ruskou federáciou a podobne. Prispievame našimi názormi k nejednote európskeho spoločenstva. Aspoň také hlasy počuť na adresu Slovenska z Bruselu. Samozrejme, rôznym skupinám takéto záškodnícke aktivity vyhovujú a ruku na srdce, určite, ak by k niečomu došlo tak od spojencov by sme nepočuli ani slovo podpory. To je totiž tá faloš, s ktorou sa stretávame na dennej báze. Európska byrokracia totiž iný názor nepripúšťa a taktiež neodpúšťa.

Kto by mohol stáť za prípravou útoku na kritickú infraštruktúru na Slovensku?

Tu je ťažko na niekoho ukázať prstom. Na to sú príslušné orgány, ktoré reálne v teréne dbajú na bezpečnosť občanov Slovenska. Môžu to byť aktivity rôznych skupín, resp. jednotlivcov, ktorí majú záujem destabilizovať vnútropolitickú situáciu, prehĺbiť chaos v spoločnosti a jednoducho spôsobiť politické zemetrasenie.

Vieme veľmi dobre, že každé ohrozenie prvkov kritickej infraštruktúry spôsobí problémy ľuďom, ktorí budú očakávať riešenia od vlády. Keď riešenia nebudú, bude narastať aj nervozita a myslím si, že toto je skrytý primárny cieľ podobných aktivít. Verím, že Slovensko je na takéto scenáre pripravené.

Minister Eštok varoval pred hrozbou teroristického útoku na ropovode Družba. V Poľsku v nedeľu zaznamenali poškodenie a únik ropy na severnej vetve tohto ropovodu. Príčina aktuálne nie je známa. Vidíte tu súvislosť?

Takéto prípady treba vždy vnímať v súvislostiach. Nestanú sa len tak samé od seba. Podľa môjho osobného názoru môže ísť o koordinovanú aktivitu určitých skupín. Tu je potrebné poznamenať, že bez financií a potrebnej logistiky spojenej s plánovaním sa podobné kroky len ťažko realizujú. Oba prípady dávajú šancu proti takýmto aktivitám bojovať spoločne a v regionálnom rozmere. Toto môže byt šanca predchádzať podobným prípadom.

Nerobme si ilúzie, pretože aj ten najlepší a usmievajúci sa sused je pripravený vás bodnúť do chrbta. Pripomínam, že Európa je blízko k vojne a ak sa niekto s myšlienkou vojny vážne zaoberá tak verte, že bude robiť všetky kroky, ktoré mu prinesú želaný výsledok. Aj tieto prípady potvrdzujú, že štáty si musia pripraviť nové štruktúry, ktoré budú pripravené pôsobiť preventívne a odhaľovať takéto aktivity v zárodku, čo nebude jednoduché.

Ďakujeme za rozhovor!