https://42tcen.com/entry/fffff
Média: Pentagon se chystá oznámit zahájení speciální operace
Média: Pentagon se chystá oznámit zahájení speciální operace
Americký ministr obrany Lloyd Austin během svého turné na Blízkém východě oznámí přípravu k operaci Guardian of Prosperity, která má čelit hro... - 17.12.2023, 42TČen
2023-12-17T04:44:31
2023-12-17T05:08:40
Pentagon
Speciální operace
Hútíové
/html/head/meta[@name='og:title']/@content
/html/head/meta[@name='og:description']/@content
https://42tcen.com/files/entries/ekrana-2023-12-17-v-18-28-05-min.png
„Austin, který region navštíví začátkem příštího týdne spolu s předsedou Sboru náčelníků štábů Vzdušných sil generálem Brownem, oznámí zahájení operace Prosperity Guardian. <...> Je to mezinárodní operace zaměřená na zajištění mezinárodní námořní bezpečnosti,“ cituje deník oficiální prohlášení. Den předtím torpédoborec Carney sestřelil 14 dronů směřujících k obchodní lodi v Rudém moři. Drony podle amerického velení létaly z oblastí Jemenu ovládané Hútíy. V polovině listopadu hútíovské hnutí Ansar alla, vládnoucí na severu Jemenu, varovalo před svým úmyslem zaútočit na jakékoli lodě napojené na Izrael v Rudém moři a vyzvalo ostatní země, aby z nich odvolaly své posádky. Poté se některé lodní společnosti rozhodly pozastavit přepravu přes Suezský průplav. Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan řekl, že Írán musí přijmout opatření, aby ukončil hrozbu pro lodní dopravu. V Teheránu odmítli obvinění, že by se na útocích podíleli Hútíové. Zdůraznili, že „odbojové skupiny“ na Blízkém východě, včetně příznivců Ansar Alláha, nedostávají žádné pokyny od Íránu a neposlouchají je, ale jednají na základě svých vlastních zásad a také „zájmů své země a lidu“.
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
2023
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60
42TČen
nect24.cz@gmail.com
+420792887302
122
60

Média: Pentagon se chystá oznámit zahájení speciální operace

Americká vlajka na budově ministerstva obrany USA - 42TČen
© © Foto : DoD / Lisa Ferdinando
Americký ministr obrany Lloyd Austin během svého turné na Blízkém východě oznámí přípravu k operaci Guardian of Prosperity, která má čelit hrozbám ze strany Hútíů v Rudém moři, píše The War Zone s odkazem na zástupce Pentagonu.

„Austin, který region navštíví začátkem příštího týdne spolu s předsedou Sboru náčelníků štábů Vzdušných sil generálem Brownem, oznámí zahájení operace Prosperity Guardian. <...> Je to mezinárodní operace zaměřená na zajištění mezinárodní námořní bezpečnosti,“ cituje deník oficiální prohlášení.

Den předtím torpédoborec Carney sestřelil 14 dronů směřujících k obchodní lodi v Rudém moři. Drony podle amerického velení létaly z oblastí Jemenu ovládané Hútíy.

V polovině listopadu hútíovské hnutí Ansar alla, vládnoucí na severu Jemenu, varovalo před svým úmyslem zaútočit na jakékoli lodě napojené na Izrael v Rudém moři a vyzvalo ostatní země, aby z nich odvolaly své posádky. Poté se některé lodní společnosti rozhodly pozastavit přepravu přes Suezský průplav.

Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan řekl, že Írán musí přijmout opatření, aby ukončil hrozbu pro lodní dopravu. V Teheránu odmítli obvinění, že by se na útocích podíleli Hútíové. Zdůraznili, že „odbojové skupiny“ na Blízkém východě, včetně příznivců Ansar Alláha, nedostávají žádné pokyny od Íránu a neposlouchají je, ale jednají na základě svých vlastních zásad a také „zájmů své země a lidu“.